Jaunumi

Izstāde „Mani mīļdzīvnieki”

Patiesa dabas mīlestība un tās skaistuma izpratne piemīt mūsu kolēģei, skolotājai Irēnai Lakšei. Brīnišķīgs dārzs - augi un ziedi, dziļas zināšanas par tiem, bet ne mazāk interesanta un saistoša ir arī Irēnas prasme ielūkoties krāsu pasaulē. Un tā tapuši interesanti darbi, pat vesela izstāde „Mani mīļdzīvnieki”.

Dzīvnieki – gan pašas audzināti un loloti, gan „dzīves pabērni” atraduši mīļu patvērumu Irēnas mājās. Un, lūk, tie nonākuši jaukos mākslas darbos – mīļo dzīvnieku portretu izlasē. Par katru darbu autorei ir savs stāsts.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Rakstām "Meža grāmatu"

Turpinot iepriekšējo gadu tradīciju, arī šogad Ugāles vidusskolas sākumskolas klases rakstīja “Meža grāmatu”. Šogad “Meža grāmata” tika papildināta ar materiāliem par Latvijas putniem.

Latvijas ārēs, mežos un ūdeņos sastopam ap 360 putnu sugas. Gan lieli, gan mazi, raibi, koši, necili, tie visi rosīgi darās, dzied, lēkā, lidinās un dod Latvijas ainavai raksturu, gada laikam noskaņu.

Latvijas putnus var iedalīt trīs plašās grupās, neatkarīgi no to piederības sugām:

Nometnieki - kas visu laiku uzturas noteiktā vietā kā pastāvīgi iemītnieki, piem. sīlis, zīlīte, rubenis, krauklis, žagata, mednis, ūpis.

Gājputni - kas rudeņos dodas uz siltākiem apvidiem, pavasaros atgriežas ligzdot. Tādi ir lielākā Latvijas putnu daļa un pēc to ierašanās vai aizlidošanas ļaudis ievēro pavasara vai rudens atnākšanu. Bezdelīga, dzērve, strazdi, vālodze, lakstīgala, cielavas, žubītes, pelēkās vārnas, sējas vārnas un vēl citi putni.

Mēs atsevišķi vēl izdalījām- mājputni, kas dzīvo lauku sētā un ūdens putni, kas labi piemēroti dzīvei uz ūdens virsmas. Tie labi peld un nirst, tiem ir pleznveidīgas pēdas, tie spēj baroties zem ūdens.


Šoreiz pasākums notika neierastā formātā. Aprīļa beigās katra klase atsevišķi rādīja savu sagatavoto materiālu un priekšnesumu skolas pārstāvim.

1.klase rādīja un stāstīja par mājputniem. Bērni kopā ar skolotāju bija sagatavojuši arī dziesmu, kā dzied mājputni.

2.A klase bija sagatavojusi interesantu tautas dziesmu montāžu par gājputniem.

2.B klase plaši un interesanti stāstīja par ūdensputniem Latvijā. Bērni bija ieguldījuši lielu darbu, lai sameklētu un apkopotu materiālus par šiem putniem.

3.klase attālināti ar skolotājas palīdzību sagatavoja plakātu par putniem- nometniekiem Latvijā.

Katra klase par ieguldīto darbu saņēma pārsteiguma balvu konfekšu tūtes izskatā un pateicību par piedalīšanos Ugāles vidusskolas Meža grāmatas ierakstu papildināšanā.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

UVSK lielais pavasara skrējiens (17.05 - 31.05.)

Daudzi jau piedalījās UVSK pavasara skrējienā Nr.1

Skrējiena rezultāti

Piedāvājumā - lielais pavasara skrējiens ar īpašu uzdevumu, ko var uzzināt dokumentā ar karti.

Izmēģiniet savus spēkus!

Rezultāti būs šeit (0.komanda ir velo, tā arī var.)

uvskgps2.pdf
qrent_gps_instr.pdf

Muzikāls sveiciens pavasarim

muzsveicpav.mp4

Labdien, skolēni un skolotāji!

Ar prieku vēstām, ka jau pavisam drīz – 30. aprīlī, norisināsies Zinātnieku nakts 2021.

Eiropas Zinātnieku nakts ir ikgadējs pasākums, kas apvieno Eiropas zinātniekus un zinātnes interesentus ar mērķi sniegt iespēju skolēniem un citiem interesentiem iepazīties ar jaunākajiem zinātnes sasniegumiem un zinātnieku darbu, viesojoties zinātniskajos institūtos, augstskolās un citās iestādēs, aprunājoties ar pašiem zinātniekiem un iepazīstot zinātnieku ikdienu.

Šogad drošības nolūkos pasākums norisināsies attālināti īpaši sagatavotā platformā www.zinatniekunakts2021.lv (vietne aktīva būs nedēļu pirms pasākuma), tādējādi kļūstot pieejamāks un dodot iespēju tajā piedalīties no jebkuras vietas pasaulē, bet ne mazāk izglītojošs un aizraujošs.


30. aprīlī plkst. 18.00–23.00 platformā vienlaikus darbosies teju 20 tiešraižu kanāli, kuros būs iespējams vērot ap 15 dažādu Latvijas augstskolu un zinātnisko institūciju sagatavotos eksperimentu demonstrējumus, virtuālās ekskursijas, lekcijas, diskusijas, īsfilmas un citas aktivitātes. Daļā no tām (konkursos, viktorīnās, mājās veicamos eksperimentos) skolēniem un citiem interesentiem būs iespēja arī piedalīties un laimēt vērtīgas balvas.

Skolēniem īpaši saistošu programmu padarīs šī gada viesis – Aldis Kalniņš un “Zili brīnumi”, kas piedāvās noskatīties izglītojošu izrādi un piedalīties vairāk nekā 10 interesantos eksperimentos.

Pasākuma aktualitātēm sekot līdzi aicinām ej.uz/zinatniekunakts2021

Būsim pateicīgi, ja par šo iespēju informēsiet Jūsu skolas skolēnus un 30. aprīlī ar Jums visi tiksimies Zinātnieku nakts 2021 pasākumā, lai kopā izzinātu un iepazītu Latvijas zinātni!

Ar cieņu

Latvijas Universitāte

Zinātnieku nakts 2021 galvenais organizators

08.04.2021.Zinatnieku_nakts_2021.pdf

Šī gada ziema ikvienam no mums ļāva baudīt sniega priekus. Pateicoties šiem brīnišķīgajiem laika apstākļiem, Ugāles vidusskolas pašpārvaldei radās ideja par ziemas konkursu.

No 13.janvāra līdz 13.februārim norisinājās konkurss "Ugāles vidusskolas sniegavīrs". Tika vērtēts sniegavīra augstums, vizuālais noformējums, kvalitāte, izteiksmīgums un procesā ieguldītais radošums. Sniegavīri tika vērtēti tādās klašu grupās kā 1.- 4.klase, 5.-8.klase un 9.-12. klase. Kopā tika iesūtīti 21 sniegavīri, un vislielāko skaitu no tiem sastādīja 1.-4. klašu grupā celtie sniegavīri.

Noslēdzoties konkursam, Ugāles vidusskolas pašpārvalde kopīgā sapulcē izvērtēja sniegavīrus un piešķīra katrai klasei atbilstošas nominācijas. Nomināciju "Piemīlīgākie sniegavīri" ieguva 1.klase, "Daudzveidīgākie sniegavīri" 2.a un 2.b klase, "Stilīgākie sniegavīri" 4.klase, "Oriģinālākais sniegavīrs" 6.klase, "Nopietnākie sniegavīri" 7.klase, "Divmetrīgie sniegavīri" 9.klase, "Mega sulīgākais sniegavīrs" 12.klase. Konkursā piedalījās arī skolotāja Irēna Lakše, kura ieguva nomināciju "Mākslinieciskākais sniegavīrs".

No katras klašu grupas tika izraudzīts viens sniegavīra uzvarētājs, kurš ieguva balvu - bildi ar savu izveidoto sniegavīru un saldumus. 1.- 4. klašu grupā balvu ieguva Kristaps Miķelsons 2.b klase, 5. - 8. klašu grupā Edmunds Reinvalds 7. klase, savukārt 9. - 12. klašu grupā balvu ieguva Keita Jansone 9.klase.

Vēlamies izteikt vislielāko pateicību ikvienam konkursa dalībniekam par ieguldīto darbu, entuziasmu un laiku.

Ugāles vidusskolas pašpārvalde - Rēzija , Elizabete .


Carousel imageCarousel imageCarousel image

Skolas laiks paiet ātri, brīžiem šķiet kā viens mirklis, bet tomēr tas iespiežas atmiņā uz mūžu.

Jaunība ir trauksmains velmju laiks, gribas tikt tālumā, satikt neparastus cilvēkus, gūt lielu un laimīgu mīlestību, nešķiramu draudzību. Gribas sevi darbā piepildīt. Grūti paredzēt, kā dzīves ceļi iegrozīsies, tomēr ikviens lolo lielas cerības.

Šodien aicinām pārlapot skolas un jaunības gadu lappuses, atsaucot atmiņā bijušos skolas biedrus un skolotājus. Jaunības gados likās, ka iespēju ir papilnam- gan tepat, Latvijā, gan visā plašajā pasaulē. Interesanti, kur nu katru dzīves ceļš ir aizvedis- vai kalnā vai lejā, vai svešās tautās, galvenais, lai viss būtu bijis uz labu. Tāpēc parisiniet atmiņu kamoliņu, gan jau tur būs pa krāsainam un neparastam pavedienam. Lai nopietnais mijas ar jautro un komisko!


Lai mums vieglāk apkopot informāciju, lūgums to iesūtīt šādā secībā:

  1. Mana vizītkarte

  2. Laika posms, kad mācījāties Ugāles vidusskolā

  3. Mani skolas gadi-spilgtākās atmiņas:

  • mācības

  • skolotāji

  • skolas dzīve

  1. Vai ir saglabājušies kontakti ar klases biedriem, ir klases salidojumi

  2. Novēlējums savai skolai

Atmiņas sūtiet uz e-pastu uvsk.salidojums@inbox.lv


Gaidu atmiņas – jūsu Ugāles vidusskola, savā nopietnajā pastāvēšanas gadskārtā – 70 gadu jubilejā. Palieku ar cerību, ka jubileja reiz būs un salidojums jūs atkal visus sasauks kopā.