Talsu dzīvnieku patversmē.

Post date: 02-Apr-2014 22:20:36

Ir ļoti skaists brīvlaika otrdienas rīts un mēs –pārstāvji no „Jaunajiem žurnālistiem” un „Dabas draugiem”- dodamies uz Talsu suņu patversmi „Ausma”. Jau pa gabalu dzirdams, ka esam ļoti gaidīti. Mūs sagaida patversmes darbiniece Maruta un, protams, arī visi patversmes iedzīvotāji, to apliecinot ar skaļajām balsīm un astu luncināšanu.

Suņi un kaķi dzīvo patversmē tik ilgi, kamēr atrod mājas, kaut vai divus, trīs vai piecus gadus. Dzīvnieks nav vainīgs pie cilvēku kļūdām, tāpēc te tiek darīts viss iespējamais, lai atrastu tiem saimnieku vai jaunas mājas.

Atdodam sagādātos kārumus četrkājainajiem mīluļiem un dodamies apskatīt patversmes iedzīvotājus un sasveicināties ar katru no tiem. Sākam ar suņiem. Katrs no viņiem tik tiešām ir īpašs un savu īpašo „es” viņi arī izrāda mums. Kāds izcēlās ar skaļu balsi, kāds ar skumjo skatienu, kāds ar nebeidzamu rotaļīgumu, kāds ar īpašo lēkšanas prasmi.

Arī kaķi patversmē ir sastopami visdažādākie. Ir tādi, kuri neļauj cilvēkam sev pieskarties, un pretēji it tādi, kuri neliks tevi mierā tik ilgi, kamēr nepievērsīsi uzmanību un nesabužināsi to. Taču arī viņu acīs redzamas lielas skumjas un vēlēšanās atrast to savu vienīgo cilvēku, kas par to parūpēsies. Kaķi patversmē dzīvo kā jau neatkarīgas būtnes, kur viņiem labāk patīk. Cits speciālā būdiņā, cits šķūnītī „kaķu kopmītnē”, cits staigā pa jumtu, cits atpūšas piesaulē, speciāli ierīkotā „sauļošanās” plauktā.

Patversmes darbiniece Maruta saka, ka kamēr ikviens varēs nesodīti izmest ārā sev apnikušu dzīvnieku un viņam nekas par to nedraudēs, patversmes būs pārpildītas. Tā turpināties nedrīkst, jo patversmēm ir profesionāli jāpalīdz tiem cilvēkiem, kuriem mainījušies dzīves apstākļi un kuri paši lūdz patversmju palīdzību dzīvnieciņa iekārtošanai pie jauniem saimniekiem.

Mēs ieguvām neaprakstāmas emocijas un nespējām rimties par to runāt visu ceļu līdz mājām. Braucot prom , gandrīz katram mums bija savs mīļākais suns vai kaķis. Citam tas bija jaunais vilku sugas suns, citam pelēkais plušķītis, bet citam kāds no lielās kaķu saimes. Šī vizīte rosināja mūs neapstāties tikai pie šī apmeklējuma, bet turpināt sadarbību ar patversmi, palīdzēt četrkājainajiem mīluļiem. Solījām aizbraukt rudenī.

Lielu paldies sakām tiem, kuri piedalījās skolas labdarības akcijā „Palīdzēsim četrkājainajiem draugiem”. Šoreiz akcijā piedalījās 30 cilvēku. Paldies par segām, ēdamo sunīšiem un kaķiem! Patversmes darbinieces un iemītnieki sūta Jums sveicienus.

Jaunie žurnālisti