Skolu žurnālistikas pulciņu kluba salidojums

Post date: 06-Apr-2019 19:14:41

Mūsu skolas jaunie žurnālisti un interesenti tika uzaicināti uz gadskārtējo augstskolas “Turība” skolu žurnālistikas pulciņu kluba salidojumu. Šoreiz salidojuma tēma bija “Mūsdienīga komunikācija reālajā un virtuālajā vidē”. Nodarbības vadīja žurnālisti Velta Skolmeistere un Jānis Domburs.

Kā vienmēr smaidīgi un atvērti sarunai, mūs sagaidīja Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātes dekāns Andris Pētersons un šis pašas augstskolas, programmas ”Žurnālistika un mediji” direktors Lauris Zvejnieks.

Salidojuma rīkošanas galvenie mērķi ir:

    • Motivēt skolēnus veidot žurnālistikas pulciņus skolās, izdot skolas avīzes, veidot radio raidījumus un video;
    • Veicināt dalīšanos zināšanās, prasmēs un kompetencēs par skolu mediju darbību;
    • Uzturēt sadarbību starp Turības skolu žurnālistikas pulciņu kluba biedriem.

1.daļā bija Veltas Skolmeisteres lekcija par mūsdienīgu komunikāciju reālajā un virtuālajā vidē, viņa arī mūs informēja par to, kā izveidot modernu mājas lapu un virtuālo avīzi.

Pasākuma otrajā daļā pie mums viesojās visiem labi zināmais „Delfi TV” žurnālists Jānis Domburs, viņš dalījās savā ilgajā žurnālistikas profesijas darba pieredzē, sniedzot dažādus vērtīgus padomus vēl tikai topošajiem šīs nozares pārstāvjiem, stāstot par darbu televīzijas vadītajos raidījumos. Mums tapa skaidrs, ka profesionāla žurnālista galvenais uzdevums ir sagatavot objektīvu, nevienu neaizskarošu informāciju. Visbiežāk žurnālista darba laiks ir nenormēts un ir atkarīgs no aktuālo notikumu norises laika un vietas. Tiesa, daži jauno žurnālistu uzdotie jautājumi, lika Jānim Domburam aizdomāties.

Sakām lielu paldies salidojuma organizatoriem un ar nepacietību gaidām nākamo, 6.salidojumu. Paldies par gardajām pusdienām Turībā! Pateicoties Ventspils novada pašvaldībai, žurnālistikas pulciņam bija iespējams nokļūt Rīgā. Paldies!