Skatuves runas konkurss

Post date: 20-Apr-2017 18:30:51

23.martā Ventspils Galvenajā bibliotēkā notika Ventspils novada skatuves runas kukurss. Piedalījās 23 dalībnieki no sešām novada skolām. Lielākoties 1-4 klašu skolēni. Mūsu skolu pārstāvēja Amanda Ivanova, Loreta Leite, Agita Ozoliņa, Leo Ditmanis, Linda Lelde Līduma, Elizabete Gulbe un Maija Radionova.

Pasākuma dalībniekus iepriecināja rūķu meitene, kura palīdzēja ar jokiem un dziedāšanu pārvarēt stresu. Šogad žūrijas komisijā bija Ventspils Jaunrades nama teātra studjas vadītāja Ineta Kalniņa, bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Selga Cimermane un Izglītības pārvaldes metodiķe Tamāra Kuciņa. Pateicību par dalību saņēma ikviens konkursants, bet uz nākamo konkursa kārtu Talsos izvirzīja Elizabeti Gulbi un Kārli Kalnmali.

Tātad Kurzemes zonas skatuves runas konkursā Talsos mūsu novadu pārstāvēja Piltenes vidusskolas 1.klases skolnieks un es. Uzstājās kopskaitā 31 bērns. 7.-9. kl. un 10.-12. kl. grupā 16. Mūs vērtēja stingra žūrija: Dace Jurka, Māris Andersons un Anna Jansone. Aktieris M. Andersons teica: "Runāt dzeju un prozu nav sporta sacensības, kur var izvērtēt sekunžu simtdaļās, tās ir katra runātāja izjūtas, noskaņojums un emocijas." Žūrija deva vērtīgus padomus, kā turpmāk strādāt, kā izvēlēties repertuāru. Jāsaka paldies arī Talsu Jauniešu centram par patīkamo atmosfēru! Šāda veida pasākumi ir ļoti noderīgi mūsu tālākajai izaugsmei, jo tie mums iemāca uzstāties publikas priekšā un ceļ mūsu pašapziņu. Man šie konkursi ir palīdzējuši uz skatuves atbrīvoties un būt man pašai. Nu jau dzeja ir kļuvusi par manu sirdslietu! Un par to visu milzīgs PALDIES jāsaka skolotājai Gunitai Ķirsei. Jo tieši viņa mudina un aizrauj ar dzeju. Viņa sagatavo un strādā ar mums gan šiem, gan citādiem pasākumiem. Bez viņas tas nebūtu iespējams!

Margarita Tečere reiz sacījusi: "Es nezinu nevienu, kurš būtu nokļuvis virsotnē bez smaga darba. Tā ir recepte. Tā nevienmēr uznes virsotnē, bet noteikti vismaz tuvu tam." Un tā bija arī šoreiz. Mēs strādājām smagi un ļoti daudz, bet pie 1.pakāpes netikām. Šoreiz ieguvām 2.pakāpi, taču tas taču arī ir ļoti labi. Izdarījām visu ko varējām. Prieks par padarīto! Noteikti turpināsim piedalīties konkursos un centīsimies uzrādīt vēl labākus rezultātus. Jo taču tikai soli pa solim mēs uzkāpjam kalnā.

Paldies gan skolotājai Gunitai, gan visiem tiem, kas juta mums līdz!

Elizabete Gulbe