Meža dienas Ugāles vidusskolā

Post date: 08-May-2017 11:10:59

Turpinot iepriekšējo gadu tradīciju, arī šogad Ugāles vidusskolas sākumskolas klases rakstīja “Meža grāmatu”. Šogad “Meža grāmata” tika papildināta ar materiāliem par Latvijas aizsargājamiem augiem un dzīvniekiem mežā.

Kā katru gadu mūsu Meža dienās piedalījās Ziemeļkurzemes mežsaimniecības mežizstrādes vadītājs Lauris Gumskis, kurš bija atvedis skolēniem dažādas dāvanas.

Katra klase bija sagatavojusi priekšnesumu. Pirmā klase pastāstīja par roni, par to, kur ronis dzīvo, kāds ir roņa izskats, kā rīkoties pavasarī, kad sastopam pavasarī roņa mazuļus.

Otrā klase iepazīstināja ar aizsargājamies augiem, kuri sastopami Latvijas mežos. Klase bija sagatavojusi teātra uzvedumu par ozolu, jo arī dižozoli ir mūsu valsts bagātība.

Vissportiskākā klase mūsu skolā ir trešā klase, tāpēc ar vingrojuma kompleksa palīdzību tika parādīts, kā sikspārņi guļ.

4.a klase “Meža grāmatas” ierakstus papildināja par reti sastopamu putnu melno stārķi, par grūto mājupceļu uz mājām, par to ka meži ir jāsaudzē, lai šim putnam būtu kur dzīvot.

4. b klase stāstīja par vienu visretāk sastopamo dzīvnieku, kuru pat visuzmanīgākais dabas pētnieks sastop ļoti reti, par purva bruņurupuci.

Pavasaris ir laiks kad tiek stādīti meži. Pēc pasākuma 3. klase devās stādīt mežu.

Ugāles vidusskolas sākumskolas skolotāja Inta Eniņa.