Mēs atbalstām Tēva dienu!

Post date: 09-Sep-2016 12:22:07

Varonis mans

Smagākos akmeņus celt,

Tos pārvelt pār pasaules malu.

No tīrākās akas ūdeni smelt,

Un kļūt par varoni manu.

Par gaišāko rītu,

Par dziļāko skatienu,

Par sauli, kad līst,

Asaru lietus.

Lielās, stiprās plaukstas,

Ērts drošais klēpis,

Tas ir tikai mans,

Sargeņģelis tētis.

Jānis Jerofejevs

Tēva diena ir starptautiska mēroga svētki, kas tiek svinēti par godu visiem pasaules tēviem, tādējādi godinot tēva nozīmīgo lomu kā ģimenē, tā arī sabiedrībā. Tēva dienu vairumā valstu svin jūnija trešajā svētdienā. Austrālijā, Beļģija, Zviedrijā, Spānijā un Jaunzēlandē Tēva dienu svin citos mēnešos. Tēva dienas izcelsmes valsts ir ASV – pirmo Tēva dienu svinēja 1910.gada 19.jūnijā Vašingtonā. Tēva dienas iniciatore ir Sonora Smārta Doda. Par oficiālu svinamo dienu ASV Tēva dienu atzina prezidents Ričards Niksons 1972. gadā.

Latvijā Tēva dienu svin tikai neilgu laiku, kopš 2010.gada, tomēr ar katru gadu tā iegūst aizvien lielāku popularitāti. Šī diena ļauj iepriecināt tēti ar jaukām dāvanām un stiprināt tēva un bērnu saites. Šo dienu tēviem vēlams pavadīt kopā ar saviem bērniem, jo, tāpat kā māmiņdiena, šie ir ģimeniski svētki.

Arī mūsu skolā šogad uzmanība tika pievērsta Tēva dienai, tāpēc nolēmām iztaujāt skolotājus par to tēviem. Lūk, interesanti fakti par mūsu skolotāju tēviem!

Vispopulārākā profesija mūsu skolas skolotāju tēvu vidū ir traktorists, bet vispārīgi dominē tikai 4 profesijas – traktorists, galdnieks, elektriķis, mežsargs un šoferis. Taču kāds no skolotājiem bija norādījis kā tēva profesiju – vulkanizators, bet vai Tu zini, ko dara vulkanizators? Paprasi savam tētim!