Māmiņ, mīļo māmiķīt...

Post date: 08-May-2016 17:37:45

Māmiņdiena ir īpaši svētki. Tā ir pateicības diena, pavasarīgas sievišķības diena, mīlestības un dvēseliskuma diena. Šajā dienā ļoti gribas apskaut, pateikties un vēl vairāk novērtēt ne tikai savu mammu, bet arī visas citas mammas šajā pasaulē.

Bieži tiek spriests par mīlestību no pirmā acu skatiena. Daži uzskata, ka tā nepastāv, ka tā ir vien romānu rakstnieku izdomājums. Citi apgalvo pretējo – mīlestība no pirmā acu skatiena pastāv un domāt pretēji nemaz nav iespējams.

Es piekritīšu pēdējiem un pat vairāk, varu apgalvot, ka ik katrs no mums to ir piedzīvojis. Todien, kad tika uzšķirta pirmā lappuse mūsu dzīves grāmatā un mēs pirmo reizi ieraudzījām viņu – MAMMU. Vai tad tā nav mīlestība? Mēs, tādi maziņi un gaužam nevarīgi, ieraudzījām viņas seju un te nu tā ir – mīlestība no pirmā acu skatiena.

Ir pat bail iedomāties, cik daudz mūsu dēļ viņas ziedojušas. Cik reizes tu, mazs būdams, esi raudājis naktī un traucējis viņas miegu? Cik reizes esi plēsis viņas lietas? Cik reizes esi dusmojies uz viņu? Cik reizes esi strīdējies pretī ?

Tagad pavisam godīgi, tu taču esi uz viņu dusmojies, vai ne? Jā, tā gadās ik katram. Un kā nu ne, ja tev ar varu liek apēst zupu vai uzvilkt cepuri ! Kāda nekaunība, ne tā? Liek kārtot istabu? – tas jau ir pavisam nopietni. Un uz jautājumu „ kāpēc? „ vienmēr tiek pasniegta universāla atbilde „ Tāpēc, ka es tā teicu ! „. Ne ko piebilst, ne ko atņemt.

Tomēr vienmēr ir vērts paturēt prātā, ka viņa to nedara sava prieka pēc. Viņai noteikti ir arī savas vēlmes. Varbūt viņa grib apceļot visu pasauli, doties uz muzeju vai apciemot radus, taču tas vienā brīdī kļūst mazsvarīgi, kad viņa ieraugu tavu norūpējušos vaigu. Viņa vienmēr ir kopā ar tevi, pat ja tu to neredzi.

Cieni mammu, jo viņa ir velta savu dzīvi tev !

Diāna Andrejeva,9.klase

Māmiņa

Ģimenē katram savi darbi,

Bet māmiņai tiek tie grūtākie.

No malas neizskatās nemaz tik grūti,

Bet māmiņai iet sūri.

Jā, māmiņai ir grūti tikt ar visu galā,

Likšu savas spēles malā,

Steigšu palīgā veikt darbus namā.

Kad mātes dienu kalendārā rāda,

Es māmiņu samīļoju cieši jo cieši.

Un nu varu būt drošs,

Ka māmiņas priecīgais prāts atkal ir glābts.

Roberts Stāds,4.klase

Uz visas pasaules ir tik daudz mammas un viņas visas ir īpašas, mīļas un labas,

bet tomēr vislabākā ir katram sava vienīgā!!!

Sveiciens svētkos!

Jaunie žurnālisti