Mājturības un tehnoloģiju olimpiāde

Post date: 16-Mar-2015 09:41:55

11.martā Rīgas amatniecības vidusskolā norisinājās 11.atklātā mājturības un tehnoloģiju olimpiāde - "GADALAIKI - VASARA". Olimpiādē piedalījās divi mūsu skolas skolēni - Kalvis Priekulis 5.klase un Kārlis Eniņš 11.klase.

Lai skolēni varētu piedalīties olimpiādē, skolēniem bija jāiesūta mājasdarbu fotogrāfijas. Mājasdarbā skolēniem bija jāizgatavo gaisa pūķis. Pēc atlases skolēni tika uzaicināti uz olimpiādes 2.kārtu. Otrajā kārtā skolēni veica praktisko darbu. Piecu stundu laikā skolēniemi bija jāveic savs uzdevums. Šogad pirmo reiz varēja piedalīties 5.klases skolēni. Skolēniem bija jāizgatavo dekors, kas sastāvēj no trim detaļām. Izejmateriāls bija stieple, darbarīki - plakanknaibles un apaļknaibles. 10.-12. klašu grupas 2. kārtas uzdevums bija izgatavot putnu būrīti. Kā izejmateriāls tika izmantota misiņa stieple un lodējot un locot stiepli, skolēniem pēc parauga bija jāizgatavo putnu būrītis.

Mūsu skolēniem 2.kārtas uzdevumos veicās ļoti labi. Skolēni veica uzdevumus kvalitatīvi un varēja pabeigt uzdevumu atvēlētajā laika posmā. Šajā olimpiādē skolēni guva jaunas iemaņas metālapstrādē, kā arī apguva jaunas tehnoloģijas kā apstrādāt metālu.

Noslēdzoties olimpiādei Kalvis Priekulis un Kārlis Eniņš saņēma atzinības rakstus un piemiņas balvas no firmas MAKITA pārstāvja par piedalīšanos 11.atklātajā mājturības un tehnoloģiju olimpiādē. Kā arī Kalvis Priekulis saņēma atzinības rakstu par mājas darba izpildi.

Informāciju sagatavoja skolotājs Kārlis Ziediņš