Komandu diena Ugāles vidusskolā

Post date: 28-Jan-2016 16:58:00

Tradicionāli, ka janvārī Ugāles vidusskolā notiek „Komandu diena”. Šogad, 21.janvārī, ierastā dienas kārtība kopā ar zemessargiem un profesionālajiem karavīriem bija citāda. Vispirms stafetes un dažādi izturības uzdevumi – sākumskolas skolēniem. Ar kādu degsmi, ieinteresētību un patiesu centību sākumskolēni izpildīja jebkuru uzdevumu – to vajadzēja redzēt! Esam pieraduši, ka parasti Komandu dienās ir jauktas klašu komandas. Šoreiz – akcents uz klases kolektīva saliedēšanu, vienotības stiprināšanu un katra viena skolēna atbildības un pienākuma sajūtas paaugstināšanu.

Jau iepriekš zinājām, ka gatavosimies „Ierindas skatei”, tāpēc klasei jāizdomā kā izskatīties vienotai, jāiemācās dziesma, ar kuru soļot. Ja godīgi – ļoti daudzi nezināja ko nozīmē jēdziens „Ierindas skate”. Piektie izcēlās ar to, ka visi ģērbušies debeszilos krekliņos ar skolas logo, astotie – galvā uzlikuši stilīgas cepurītes, septītie – apsējuši tumši zilus lakatiņus, bet devītie visi ģērbušies melnās drēbēs, otri septītie – ar prievītēm ap roku, apvienoto sesto – vienpadsmito skolēnu komandu varēja sazīmēt pēc vienojošā elementa – šallēm.

Katrai klašu grupai bija savs palīgs – instruktors, kurš paskaidroja kādi ierindas mācības elementi mums ātrā tempā jāapgūst un tad nu mēs trenējāmies... Kamēr mēs stājāmies ierindā, līdzinājāmies, soļojām un griezāmies pa labi, pa kreisi un apkārt, viens no klases – komandieris – apguva komandēšanas prasmes. Pašiem jau likās, ka esam visu apguvuši teicami, ka esam gatavi rādīt savu māku. Vērtētāji bija visi atbraukušie profesionālie karavīri un zemessargi. Skatīties kā soļo vecāko klašu skolēni ieradās jaunākie skolēni un vēlāk redzējām cik ļoti tas viņus iedvesmojis (paši stājās kolonās, lai soļotu un grieztos pa labi un kreisi...)

Lai gan viens otru uzmundrinājām un vēlējām veiksmes, tomēr visi bijām arī konkurenti. Un soļot, dziedot dziesmu, lai tā skanētu labi, nemaz nav tik viegli. Skolēniem, kuri komandēja savu klasi, vajadzēja būt ar skanīgu balsi, prasmi uzmundrināt un izteikt precīzas komandas. Arī komandēt treniņā ir vieglāk, nekā tad, kad esi jau uz „skatuves”. Lai nu kā, bet viss norisinājās veiksmīgi. Sertifikātus par piedalīšanos Ierindas skatē saņēma visas klases, bet veiksmīgākās – 10., 11., 5. un 6.klases. Komandu dienas noslēgumā izjutām, cik nozīmīgi ir vārdi „Gods kalpot Latvijai!”

Laura Dagile