Komandu diena

Post date: 23-Jan-2015 20:26:21

Šodien, 23. janvārī, mūsu skolā notika kārtējais pasākums kopā ar zemessardzi – „Komandu diena”. Skolēniem no 5. – 12. klasei bija iespēja piedalīties 8 dažādās aktivitātēs – PMP (Pirmā Medicīniskā Palīdzība), Latvijas armijas vēsture, ierindas mācība, fonētika (fonētiskais alfabēts), tūrisms, ieroču mācība, fiziskās aktivitātes un komandu saliedēšana. Pirmais uzdevums bija sadalīties komandās. Komandieri – 12. un 11.klases skolēni. Pārējie dalībnieki, pēc nejaušības principa izlozēti – no dažādām klasēm. Zemessargi mums atgādināja, ka pasākuma lielākais ieguvums ir prasme sadarboties dažādu klašu skolniekiem, prasme darboties nestandarta situācijās un, protams, redzesloka paplašināšana un dažādu prasmju attīstīšana.Uzvarētāju komandas „Pirmā ideja”, „Mežoņi” un „Red Bull”. Uzvarētāju komandas „Pirmā ideja”, „Mežoņi” un „Red Bull”.

„Šī diena bija negaidīti aizraujoša. Visvairāk man patika PMP, jo tas, ko es tur uzzināju, man viennozīmīgi noderēs tālākajā dzīvē, bet nelielas grūtības sagādāja fiziskās aktivitātes, jo obligāti velkamās vestes nebija pietiekami ērtas.”

Sigita G.

„No šīsdienas aktivitātēm vislabāk man atmiņā paliks ieroču mācība, jo instruktors bija laipns un jautrs, ik pa laikam izskanēja pa jokam. Arī komandas saliedētības uzdevumi bija ļoti interesanti, un patiesi veicināja saliedētību mūsu komandā un droši vien arī citās.. Uzskatu, ka šodiena ir lietderīgi un jautri pavadīta. Es piedalos jaunsardzes nodarbībās un dažās nodarbībās piedāvātās aktivitātes man jau bija zināmas, bet nekas – es atkārtoju.”

Valentīna Sorokina

Manuprāt, „Komandu dienas” ideja ir ļoti pozitīva, jo vienmēr var uzlabot sadarbības prasmes skolasbiedru vidū, kas ļoti nozīmīga būs arī dzīvē. Komandu diena bija aizraujoša, interesanta, pamācoša un jautra. Vērojot nodarbības, man bija 2 favorīti – ieroču mācība un Latvijas armijas vēsture. Ieroču mācība patika tāpēc, ka instruktors bija reizē gan stingrs, gan jautrs, un tas lika justies komfortabli ikvienam skolēnam. Latvijas armijas vēstures nodarbībā es un komandu dalībnieki ieguva jaunu informāciju par latviešu karavīru gaitām.

Laura Dagile