Janvāris un februāris 2018

Post date: 19-Mar-2018 18:43:33

Valentīndiena

6. februārī mūsu skolā notika pasākums par godu Sv. Valentīna dienai. Valentīndienas pasākums šogad bija pārdomāts ,lai būtu interesantāks un ar savu dzirksti. Kā katru gadu bija nominācijas,bet šogad kā jauninājums bija nominācija ''laimīgākais pāris'' , kuru ieguva Rūta Freimane un Teodors Drazlovskis. Kā jau pienākas, viņi tika kronēti. Bija atrakcijas,kuras sasmīdināja pat jaunāko klašu bērnus un kuras arī dalībnieku vidū likās jautras. Pēc pasākuma aizvadīšanas notika diskotēka , kurā bija netikai mūsdienu vidū iecienītas dziesmas ,bet arī balles dziesmas mīlētājiem!

Sandija Brūvere

BILDES

Skatuves runas konkurss

20.februārī mūsu skolā norisinājās ikgadējais skatuves runas konkurss. Šogad piedalījās 12 dalībnieki, taču diemžēl šajā sastāvā nebija neviena zēna, lai gan mūsu skolā mācās vairāki daudzsološi konkursanti. Novēlēsim viņiem turpmākajos gados saņemt lielāku drosmi, nenobīties un piedalīties!

Mūs visus vērtēja zinoša un pozitīvi noskaņota žūrija- Puzes pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Sibilla Veģe, Ugāles vidusskolas bibliotekāre Ingra Zaļkalne un skolotāja Diāna Šalte. Žūrija sniedza vērtīgus un noderīgus padomus, izteica pamatotu kritiku un, protams, paziņoja pirmās kārtas uzvarētājus. Šoreiz uzvarēja un dosies uz otro kārtu, kas norisināsies 9.martā Ventspils galvenajā bibliotekā, Evelīna Blase (5.kl.), Elizabete Gulbe (9.kl.), Dārta Luīze Ditmane (10.kl.) un Anda Ikše (11.kl.). Dzejoļi visiem dalībniekiem bija izvēlēti skaisti un piemēroti katra vecumam. Tomēr meitenēm, kuras dosies uz nākamo kārtu, jāmācās ne tikai dzejolis, bet arī proza.

Pasākums bija izdevies ļoti jauks. Paldies visiem dalībniekiem par drosmi uzstāties! Protams, milzīgs paldies arī skolotājiem, kuri sagatavoja savus audzēkņus, Gunitai Ķirsei, Mārai Korotkovai, Anitai Kroņkalnei!

Uz tikšanos nākamgad!

Elizabete Gulbe

24.februārī runas konkurss notika arī sākumskolas klasēs. Šeit jau konkurss notika vispirms klasēs, kur sīvā konkurencē uz skolas konkursu bija izvirzīti labākie runātāji:

1.klase- Renāte Blumfelde, Emīls Upītis, Marta Reinvalde

2.klase- Daniels Grīnbergs, Rihards Proņuks, Keita Luīze Zaharova, Nikola Keisija Pavloviča

3.klase – Elizabete Upīte, Maija Rodionova

4.klase- Gerda Ābele, Roberts Ernestovskis, Edmunds Reinvalds, Sigita Marika Lapiņa.

Paldies visiem dzejas runātājiem! Bet kā vienmēr uz novada runas konkursu brauc paši labākie. Šoreiz Elizabete Upīte un Edmunds Reinvalds. Lai veicas!

BILDES

Masļeņica

Ugāles vidusskola ir dalībskola projektā „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Projekta nodarbību sakarā iepazināmies ar Masļeņicas svinēšanas tradīcījām, dziesmām, rotaļām. Masļeņica ir slāvu tautas svētki, kad atvadāmies no ziemas un sākam gaidīt pavasari. Svarīgākie atribūti- salmu lelle, spēles un izklaides, vizināšanās kamanās un protams –pankūku cepšana.

Arī mēs mājturības kabinetā cepām pankūkas, klājām galdu un baudījām garšīgās, pašceptās pankūkas.

Lai klātienē izbaudītu šos svētkus, 18.februārī devāmies braucienā uz Ventspils Piejūras brīvdabas muzeju, kur tika svinēta Masļeņica, un notika šo svētku kulminācija- salmu lelles sadedzināšana, kas simbolizē ziemas aiziešanu, kaut gan tajā brīdī sniga lielām, baltām pārslām sniegs. Svētku noskaņa mums palīdzēja labāk izprast krievu tautas kultūru un Masļeņicas norisi.

Skolotāja Zinta Dāvida

BILDES

______________________

Labdarība Usmā

9a klases zēnu veidotā programma projektu nedēļā.