Interešu skolas otrā nodarbība

Post date: 01-Feb-2015 19:13:48

Interešu skolas nodarbības notiek piektdienu pēcpusdienās. Šodien interesentiem tika piedāvātas divas darbnīcas „Attēlu digitālā apstrāde” (lektore Sindija Mačtama) un „Sveču liešana” (lektore Kitija Rone). Nodarbību starplaikā grupas satiekas dinamiskajā pauzē un pie tējas tases, apmainās iespaidiem un gūtajām atziņām.

„Sveču liešanas” darbnīcā skolēni iemācījās nostiprināt formā sveces dakti. „Tas, kas pats nav mēģinājis liet sveci, nesapratīs no manis stāstītā kā to dakti pareizi formā ievērt, iztaisnot un nospriegot” – tā saka Vanesa.

Kāds no darbnīcas dalībniekiem atzīst, ka sveces ar šādu paņēmienu lej pirmo reizi.

Skolēni ne tikai praktiski darbojās, bet uzzināja arī to, kas jāpievieno parafīnam, lai sveces ilgāk degtu, kādā temperatūrā lējums jāatdzesē un kas notiek, ja izlieto sveci izliek aukstumā.

Dakts ievēršana un nostiprināšana sveces formā

Tā top svece...

Sveces dziest...

Darbnīcā „Attēlu digitālā apstrāde” praktiskā darbībā skolēni apstrādāja fotogrāfijas – mainot fonu, no kadra „izņemot” lieko, padarot skaistākas un jaunākas fotogrāfijā redzamās personas. „Tas ir daudz grūtāk kā es biju iedomājies!” – tā secināja Mārcis. „Nezināju, ka ir tik daudz dažādu iespēju!” – jauniegūtajos iespaidos dalījās Elizabete. Darbnīcu vadīja mūsu skolas absolvente Sindija Mačtama.

Paldies visiem, kas bija ieradušies gūt jaunas zināšanas un iemaņas! Aicinu sekot afišām, lai nenokavētu nākošo Interešu skolas nodarbību!

Pašpārvaldes prezidente Laura Dagile