Erasmus + projekta dalībnieki Ugālē

Post date: 06-Oct-2016 18:42:52

Ugālē ir ieradušies programmas Erasmus+ dalībnieki no piecām dalībvalstīm – koordinatorvalsts Grieķijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles un Turcijas –,lai tuvāk iepazītos ar tēmu „Migrācija. Stereotipi. Rasisms.”. Latviju šajā projektā pārstāv Ugāles vidusskola.

Projekta atklāšana notika 2016. gada aprīlī Portugālē, kā arī visas dalībvalstis 2016. gada maijā devās uz Spāniju. Un beidzot ir pienācis brīdis, kad arī Latvijā ierodas dalībvalstu skolēni un skolotāji.

No 1. līdz 10. oktobrim Ugālē uzturēsies 12 skolotāji, kā arī 23 skolēni, kuri, lai labāk iepazītu latviešu kultūru un sadzīvi, dzīvos viesģimenēs.

Lai iepazītos tuvāk ar šo projekta tēmu, valstu pārstāvji tiksies ar Eiropas Savienības mājas lektoru Eduardu Gauši, kurš iepazīstinās ar tēmu „Kā kļūt par aktīvu Eiropas pilsoni”, mākslas nodarbībās būs radoši uzdevumi, kā, piemēram, Pasaules koka veidošana un graffiti zīmēšana, trešdienas vakarā notiks pasākums „Kulturas nakts”, kur katra valsts delegācija ļaus ieskatīties savas valsts kulturā. Viss ir saplānots tā, lai projekta dalībnieki ne tikai iegūtu jaunas zināšanas un pieredzi tēmā „Migrācija. Stereotipi. Rasisms.”, bet arī iepazītu Latvijas kultūru un tradīcijas.