‘ENKURS’ – 2015

Post date: 01-Apr-2015 17:40:47

Ugāles vidusskolas zēni jau 5.gadu piedalās Latvijas jūrniecības pasākumā ‘Enkurs’, kura galvenais mērķis ir ieinteresēt vidusskolu audzēkņus izvēlēties jūrnieka profesiju, iepazīstoties ar jūrnieka darba pamatiem.

Šogad pasākums notika jūrnieku mācību centrā ‘Novikonta’. Tā laikā mums deva iespēju izmēģināt savus spēkus kuģa vadīšanā, iepazīties ar kuģa vadīšanas pamatiem, tiltiņa komandas organizāciju, stūres komandām, kuģa navigācijas aparatūras pielietošanu, kā arī ar nepieciešamām zināšanām jūras boju sistēmās.

Sacensībās piedalījās astoņas komandas desmit cilvēku sastāvā no dažādām Latvijas vidusskolām. Trīs uzdevumus veicām uz kuģu navigācijas simulatoriem, kas aprīkoti ar visādām podziņām un kur telpas izskatījās kā kuģa kapteiņa komandtiltiņš ar vairākiem ekrāniem uz sienas. Vienā no simulatoriem bija jāapbrauc bojas apgrūtinošos apstākļos, citā vajadzēja ieslēgt dzinēju un stūrēt starp vairākiem kuģiem, kas nemaz nebija viegli, jo stūre bija ļoti jūtīga.

Bija arī praktiskais uzdevums uz ugunsdzēšanas trenažiera, kurā mums deva iespēju glābt cilvēku no piedūmotām slēgtām telpām, izmantojot ugunsdzēsēju tērpus un elpošanas aparātus. Telpā nekas nebija redzams, cietušo meklējām ar tausti, bieži zaudējām koordināciju, bet galu galā uzdevumu bijām paveikuši ar labu rezultātu.

Kopvērtējumā esam apmierināti ar rezultātiem, jo no astoņām komandām mēs bijām piektajā vietā, bet, galvenais, mēs ieguvām interesantu pieredzi, jo katru dienu jau nav iespējams braukt ar kuģa simulatoru.

Emīls Dāvis Pudāns

Kalvis Kalliņš

Ugāles vidusskolas 10.klase