Ekskursija uz Rīgas lidostu

Post date: 06-Oct-2016 18:36:12

4.a un 4.b klases skolēniem ļoti patīk doties dažādās ekskursijās. Jau pavasarī skolotājas kopā ar skolēniem nolēma doties ekskursijā uz Rīgas lidostu.

Lidostā mūs sagaidīja gids. Skolēni tika ietērpti koši zaļās vestēs. Uz vestēm bija jāuzlīmē uzlīme ar savu vārdu. No gides stāstītā uzzinājām, ka biļetes lidojumam var iegādāties internetā, lidosta darbu ir uzsākusi 1974.gadā, cik daudz un kā ērtāk pārvadāt bagāžu.

Lai ekskursija varētu turpināties kopā ar lidmašīnu pasažieriem tika veikta drošības pārbaude. Drošības pārbaudes laikā pārbaudīja skolēnu dokumentus, kuriem šajā ekskursijā bija jābūt līdzi. Pirms pārbaudes veikšanas bija jānovelk virsdrēbes un jā ievieto speciālās metāla kastēs. Tad gājām cauri “drošības vārtiem”. Ejot cauri drošības kontrolei daudziem “nopīkstēja.” Veicot drošības pārbaudi gadījās dažādi kuriozi, dažiem bija jānovelk kurpes, citus pārbaudīja vēlreiz drošības dienesta darbinieks. Lidosta pievērš ļoti lielu uzmanību pasažieru drošībai, jo Eiropā terorisma draudi ir ļoti augstā līmenī.

Pēc drošības kontroles mūs sagaidīja autobuss kurš izvadāja pa lidostas teritoriju. Gide pastāstīja kur apkalpo privātās un kravas lidmašīnas. Redzējām kā lidojumu uzsāk vairākas pasažieru lidmašīnas.

Blakus lidostai atrodas aviācijas muzejs, kuru arī apmeklējām. Muzejā varējām apskatīt dažādas senas lidmašīnas, helihopterus. Muzejs ir privāta kolekcija.

Mums ekskursija ļoti patika. Liels piedzīvojums bija drošības kontroles iziešana lidostā. Sajūsmu izraisīja ,ka vairākas lidmašīnas uzsāka lidojumu. Interese bija par senajām lidmašīnām un helihopteriem. Iesakām Rīgas lidostas ekskursiju apmeklēt arī citiem skolēniem.

4.a un 4.b klases skolotājas: Daira Prātiņa, Inta Eniņa un abu klašu skolēni.