Ekonomikas ziņas

Post date: 03-Mar-2015 23:07:24

21. janvārī Rīgā notika biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA–YE Latvija) un RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) organizētais Junior Achievement biznesa simulācijas spēles JA TITAN valsts mēroga fināls.

JA TITAN finālā kopumā piedalījās 42 komandas -123 skolēni no visas Latvijas, kas sevi pierādījušas reģionālajos čempionātos. Reģionālie JA TITAN čempionāti norisinājās no novembra līdz janvāra vidum Rīgā, Liepājā, Ugālē, Tukumā, Limbažos, Madonā un Jelgavā, kurās piedalījās 132 komandas – 396 skolēni. Šogad reģionālo čempionātu laikā tika veikta lielāka atlase un komandu skaits, kuras varēja cīnīties par vietu finālā bija uz pusi mazāks.

Ugāles vidusskolu šogad pārstāvēja 3 komandas – Daiga Pauzere un Sandis Ķemlers (12.klase), savukārt no 11.klases - Marta Cērpa, Amanda Viļuma un Kārlis Raimonds Eniņš, kā arī Jānis Ansbergs un Reinis Rumps. Visas trīs komandas izcīnīja iespēju piedalīties pusfinālā.

3.februārī notika starpnovadu olimpiāde ekonomikā 10.-12.klašu skolēniem. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, olimpiādes uzdevumi sastāvēja no testa daļas un aprēķina uzdevumiem, šogad nebija iekļauta argumentētā eseja. Kā atzina vairāki mācībspēki – olimpiādes uzdevumi bijuši krietni sarežģītāki un apjomīgāki.

Ugāles vidusskolu pārstāvēja Daiga Pauzere un Sandis Ķemlers no 12.klases. Daiga kopvērtējumā ieguva 3.vietu, bet Sandis 4.vietu.

Apsveicam un lepojamies!

[VISS RAKSTS]