DZM nedēļa skolā

Post date: 19-Mar-2017 18:10:34

Pēdējā nedēļā pirms pavasara brīvlaika skolā notika dabaszinību un matemātikas nedēļa. Pirmdien 7.-12. klases skolēni tikās ar mūsu skolas absolventu Gati Žoglu. Gatis iepazīstināja ar jautājumiem, kas saistīti ar ēku energoefektivitāti. Varējam apskatīt un aptaustīt jaunākos materiālus, kurus var izmantot ēku siltināšanai- tāds pāris centimetru biezs viegls materiāls siltumu notur tikpat labi kā 2 metrus bieza balto silikātu ķieģeļu siena. Skolēni iepazinās ar termokameru. Nodarbības laikā ar CO2 sensoru telpā mērīja ogļskābās gāzes daudzumu gaisā. Nodarbības beigās CO2 daudzums klasē 2 reizes pārsniedza pieļaujamo normu. Tāpēc ļoti būtiski ir starpbrīžos klases vēdināt, Gatis parādīja, kā to pareizi izdarīt.

Otrdien skolā viesojās Swedbank darbiniece Ligita Kļava. Nodarbībās “Uzņēmējdarbības uzsākšana” 7.-12. klašu skolēniem viņa pastāstīja, kas jāzin un jādara, lai uzsāktu uzņēmējdarbību. Diskutējām par to, kādas priekšrocības un kādas grūtības sagaida, nodarbojoties ar uzņēmējdarbību.

Trešdien 5. un 6. klases skolēni kopā ar skolotājiem Intu, Daci, Aiju un Aivaru devās apskatīt jauno Ugāles katlu māju un notekūdeņu attīrīšanas iekārtas. Sadalījāmies 2 grupās. Ar notekūdeņu attīrīšanas iekārtām mūs iepazīstināja SIA “Ugāles nami” tehniskais direktors Jānis Leiguts, ar katlu māju – SIA”Ugāles nami” valdes priekšsēdētājs Juris Bērziņš. Arī mums, skolotājiem, jaunā katlu māja bija pārsteigums. Viss notiek bez cilvēku roku darba. No vienas puses apsveicams tāds tehniskais progress, no otras puses- žēl, ka cilvēkiem aizvien mazāk darbavietu.

Piektdienas pēcpusdienā 6.-12. klašu skolēni tikās ar vēl vienu mūsu skolas absolventu Mārci Zariņu. Mārcis ir ceļotājs. Ar savu javiņu Mārcis devies daudzos garos ceļojumos. Mārcis bija līdzi paņēmis vairākas lietas, ko ņem līdzi ceļojumos. Kamēr Mārcis stāstīja par to, kāpēc viņš ceļo, kāpēc tieši ar mocīti, uz ekrāna varējām aplūkot fotogrāfijas un filmiņas no ceļojumiem. Burvīgas kalnu ainavas, diezgan neizbraucami ceļi, tikšanās ar sirsnīgiem cilvēkiem, brīvība un iespēja iepazīties ar īsto dzīvi, satikti daudzi jauni draugi – to visu mēs dzirdējām un arī redzējām. Šādi ceļot nav viegli, bet bezgala aizraujoši.

Paldies visiem, kas piedalījās un atbalstīja šīs nedēļas pasākumus.

BILDES