Basketbols

Post date: 02-Apr-2014 22:18:07

Ne katru dienu gadās, ka tevi apciemo profesionāls basketbolists, turklāt no Amerikas savienotajām valstīm. Šādu neaizmirstamu piedzīvojumu Ugāles vidusskolas skolēniem dāvāja BK „Ventspils”. Kuri sadarbība ar ASV vēstniecību rīkoja basketbola mēnesi Latvijā. Un tā šā gada 6. Marta rītā Ugāles vidusskolā ieradās trīs atlētiski basketbolisti Villijs Kemps (Willie Kemp), Harvijs Grants (Harvey Grant) un Lorenco Viljams (Lorenzo Williams). Tas viss nāca ļoti pēkšņi un negaidīti, pirmdienā Ugāles vidusskolas direktore saņēma zvanu no BK „Ventspils” pārstāvjiem par šādu iespēju un ceturtdien viesi bija jau klāt. Kā vēlāk izrādījās, tad arī pašiem basketbolistiem tas bija pēkšņs pasākums, jo par katru brīvsoli ārpus treniņiem ir jāatskaitās trenerim.

Pasākuma dienā jau no paša rīta gaisā bija jūtams patīkams satraukums ne tikai bērniem, kuri ar nepacietību gaidīja ierodamies basketbolistus, bet arī pašiem skolotājiem un darbiniekiem, kuri vēlējās uzņemt viesus pēc iespējas mājīgāk. Ap pulksten deviņiem ieradās ilgi gaidītie viesi. Viņi neizplūda garās sarunās, sasveicinājās ar bērniem, katrs iepazīstināja ar sevi un no kurienes nācis un nostādīja bērnus ierindā, lai ar viņiem kopā varētu sākt iesildīšanos. Skolēni cītīgi klausījās teiktajā un ar azartu izpildīja ierastos BK „Ventspils” iesildīšanās vingrinājumus.

Pēc iesildīšanās viņi izvēlējās trīs brīvprātīgos zēnus un trīs meitenes, lai ar viņiem uzspēlētu soda metienu konkursu. Sīva spēkošanās bija starp Viljamsa un Granta komandām, nedaudz iepaliekot Kempa padotajiem, kur bija nepieciešami papildmetieni, lai noskaidrotu uzvarētāju. Tad sekoja stafetes, visi skolēni tikai iedalīti trīs komandas un bija ar driblu jāskrien pāri visam basketbola laukuma, jāmet grozā līdz trāpa, jādriblē atpakaļ uz otru grozu, atkal jātrāpa grozā un japiespēlē nākošajam komandas biedram. Revanšējoties par neveiksmi soda metienos šoreiz veiksmīgākā bija Kempa vadītā komanda.

Pašās beigās sekoja basketbola spēle, trīs profesionāli amerikāņu basketbolisti pret trīs bezbailīgiem Ugāles vidusskolas skolēniem. Lai gan spēka un atlētisma pārsvars nenoliedzami bija BK „Ventspils” pusē, bet ar lielāku degsmi spēlēja Ugāles puiši, kas pret amerikāņiem izrādīja cienīgu pretestību un par to saņēma arī pelnītus aplausus.

Kā saldais ēdiens skolēniem bija fotografēšanās ar basketbolistiem un viņu autogrāfu medīšana. Lai arī gribētēju bija tuvu simtam, ja ne vairāk, basketbolisti pacietīgi iepriecināja katru mazo tīkotāju, kas zina, varbūt kāds no viņiem arī dienās kļūst par basketbolistu.

Patīkami bija redzēt, ka pēc visām aktivitātēm viesi nesmādēja ne speķa pīrāgus, ne biezpienrausi, ne arī sagādāto tēju. Atvadoties viesi piemiņai uzdāvināja skolai visu BK „Ventspils” spēlētāju parakstītu basketbolbumbu un pārmija pāris vārdus ar direktori, varbūt tā nebija pēdējā šāda veida tikšanās, vai varbūt kā savādāk turpināsies šī sadarbība.

Lai kā arī būtu, vēlos pateikt paldies visas skolas vārdā BK „Ventspils” par šādu lielisku piedzīvojumu, kuru dāvājāt mūsu skolēniem.

Ugāles vidusskolas sporta skolotājs, Kaspars Gulbis.