Jaunumi septembrī

Olimpiskā diena

Publicēja Aivars Žogla   [ atjaunināts ]

„Puse no uzvaras ir

Vēlēties uzvarēt...”

Sporta diena ikgadu Ugāles vidusskolā tiek sagaidīta ar pacilātu garstāvokli un īstu sportisku garu. Šis gads nebija izņēmums.

Šonedēļ katrai dienai olimpiska piegarša. Vajadzēja paspēt sacerēt dzejoli par tēmu „Sporto svaigā gaisā!” un to interesanti ilustrēt. Katra klase domāja komandas nosaukumu un devīzi, kā arī vienojās par to, kāds būs vizuālais ietērps.

Olimpisko diena iesākās as svinīgu gājienu aiz Olimpiskā karoga. Kad klases nostājušās skolas priekšā, lai izpildītu vingrojumu kompleksu, ar interesi vēroju klašu noformējumu - sestā klase pārsteidza ar zaļajām „Šreka sejiņām”, interesanto matu sakārtojumu un smaržīgajiem sīpolu kuloniem. Pirmā klase atgādināja apšukundziņu bariņu ar oranžām micītēm, bet 10.klase izcēlas ar košiem galvas apsējiem. Arī devīzes šogad interesantas: „Ducis ir lētāk!”; „Mēs neesam mazie ķipari, bet esam čilli pipari!”;

„Mēs dzīvojam purvā

Un ēdam sīpolus,

Un šodien sapūtām balonus,

Lai šrekotu stadionā.”.

Vingrojumu komplekss šogad ļtoi patika, jo nebija sarežģīts, bet dinamisks un atraktīvs.

Katra klase pabija divpadsmit stacijās, kuras uzraudzīja vecāko klašu skolēni un tajās veicām neikdienišķas sportiskas aktivitātes. Jaunāko klašu skolēniem ļoti patika florbola bumbas vadīšana caur šķēršļiem. Sarežģīti un piņķerīgi bija bubiņas žonglēšana uz tenisa raketes. Smiekli un uzmundrinoši izsaucieni pavadīja tos, kuri pa pāriem, ar īpašu, kustīgu „instrumentu” pārvietoja krūzītes un krāva tās piramīdā. Erudītu konkursā bija jāpierāda cik zinoši esam par aktualitātēm sportā un cik labi pazīstam sportistus.

Literāri - māksliniecisko darbu izstādē piedalījās visas klases. Pašpārvaldes Sporta komisijas dalībnieki novērtēja iesniegtos darbus, piešķirot nominācijas, piemēram: 9.B klasei – „Par augstvērtīga didaktiska satura liriku un sporta auras nojaušamo klātbūtni”, 7.klasei – „Par gaumīgu, reālistisku, mākslinieciski izstrādātu Olimpiskās simbolikas slavinājumu”. Tika piešķirtas trīs speciālbalvas, kuras saņēma – ceturtā, piektā un desmitā klase.

Par sportiskajām aktivitātēm – veiklību, ātrumu, precizitāti, komandas garu balvas saņēma – 1.klases, 5. klases, 7.klases un 9.A klases skolēni. Apsveicam!

Šī diena tika pavadīta sportiskā, gaišā, priekpilnā noskaņojumā, kas atspoguļojās dalībnieku smaidos.Paldies visiem organizatoriem un Olimpiskās dienas dalībniekiem!

Zane Bērziņa, 9.B klase

 
 
 
 

Mūsu panākumi!

Publicēja 2017. gada 22. sept. 04:40Guntis Mačtams   [ atjaunināts 2017. gada 22. sept. 04:42 ]


Dzejas stunda “Starp rindām pateiktais…”

Publicēja 2017. gada 22. sept. 02:04Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 22. sept. 02:05 ]

Saredzēt neredzot,

Sadzirdēt nedzirdot;

Sajust ar dvēseli,

Sirdi pret sirdi dot.

(D.Laksberga)


Tikšanos ar mūsu novadnieci (kas mācījusies mūsu skolā) dzejnieci Daci Laksbergu ievadīja dzejas kompozīcija., kurā viņas dzeju lasīja Elizabete, Ieva, Kitija, Linda un Beāte.

Viens no pirmajiem jautājumiem, ko auditorijai uzdeva dzejniece bija: „Vai dzeju rakstīt viegli, vai grūti?” Protams, ka atbildes – gan „grūti!”, gan „viegli!”, sekoja zibenīgi, jo paši patiešām rakstījām dzeju par Latviju. Veiksmīgāko autoru lirika skanēs Latvijas dzimšanas dienai veltītajā koncertā 17.novembrī.

Dzejniece iepazīstināja mūs ar savu daiļradi, caur viņas dzeju iepazinām viņu kā interesantu, daudzpusīgu, radošu personību. Dzejniece aizdomājas par vispārcilvēcīgām lietām, kas notiek pasaulē, valstī, ģimenē. Emocionāli silta, draudzīga tikšanās.

Paldies skolotājām, kas koordinēja pasākumu – Gunitai Ķirsei un Danai Šimpermanei.

BILDES


Ieva Priekule, 9.A klase

Sveicam tētus!

Publicēja 2017. gada 9. sept. 02:50Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 9. sept. 02:50 ]


Ja lūgtu man uzzīmēt pasauli,
Es vidū zīmētu TĒTI,
Un blakus…
un blakus kā dārgāko ~
māmiņu, māsu un sevi.

Es zīmētu spēku un veiklību,
Pat Tavus ikdienas priekus,
Un smaidu, un vaigu bedrītes,
It visu…
pat sīkākos niekus.

Un Tavu drosmi es zīmētu,
Es censtos, kā vien es prastu,
Jo labāku tēti par Tevi,
Man pasaulē neatrast…Vismīļākie sveicieni mūsu tētiem un vectētiņiem!

Ugāles vidusskolas skolēni

1.septembris

Publicēja 2017. gada 29. aug. 00:35Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 29. aug. 00:35 ]


Maija notikumi

Publicēja 2017. gada 29. aug. 00:31Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 29. aug. 00:31 ]

Top jaunie futbola vārti

Mātes dienas koncerts un izstāde

Deju un dziesmu diena Ugāles vidusskolā notika 17.maijā.
Pasākumā piedalījās arī Tārgales un Puzes koristi.

Zvaigznītes 2017

Publicēja 2017. gada 29. maijs 16:21Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 29. maijs 16:23 ]

Atkal viens gads ir paskrējis vēja spārniem un 4. februārī Liepājā notika Zemgales un Kurzemes bērnu un jauniešu sporta un sarīkojuma deju skate “ Zvaigznītes 2017.” No 23 kolektīviem dejoja vairāk nekā 200 skolēnu.

Arī Ugāles vidusskolas 19 skolēni piedalījās šajās sacensībās. Skolēni startēja atbilstošas klases grupās. 3. klašu grupā 1.vietu izcīnīja R. Millers ar partneri G. Ābeli.

5. klašu grupā 1. vieta R. Ūrmanim un A. Ivanovai.

1. klašu grupā 2. vieta D. Grīnbergam un K. Zaharovai.

2. klašu grupā 2. vieta K. Šimpermanim un E. Upītei.

Pārējie Ugāles dejotāji ieguva 3. vietas.


Maijā piedalījāmies sporta deju sacensībās Jelgavā. Šajās sacensībās 2.klašu grupā 1. vietu izcīnīja K. Šimpermanis ar partnerēm E. Upīti un M. Rodionovu, bet 5.-8. klašu grupā-

R. Ūrmanis ar partnerēm A. Ivanovu un K. Bernāni. 2. vietas ieguva 4 pāri.

Jāatgriež bibliotēkā grāmatas!

Publicēja 2017. gada 25. maijs 05:19Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 25. maijs 05:19 ]

Strauji tuvojas mācību gada noslēgums, jānodod mācību grāmatas.

Nododot mācību grāmatu, tai ir

  1. jābūt sakārtotai, izņemts laukā viss liekais

  2. izdzēsti visi ieraksti, kas izdarīti ar zīmuli,

  3. apvākojumam jābūt tīram,

  4. jābūt ierakstam, kas ir grāmatas lietotājs.


Grāmatu nodošanas grafiks:

  • 9.un 12. klases skolēni nodod individuāli

  • 1.-4. klašu audzinātāji saskaņo ar bibliotekāri

  • 5.,6. klašu skolēni nodod 26.maijā

  • 7.,8. klašu skolēni nodod 30.maijā

  • 10.,11. klašu skolēni nodod 31.maijā

  • Ja mājās ir aizķērusies arī kāda lasāmā grāmata, to arī nododam.Mācību grāmatas jānodod bibliotekārei, nevis jāatstāj uz galda.Mācību grāmatas jaunajam 2017./2018.m.g. jāizņem šādos datumos:


23.augustā 1.,2.,12.klases

24.augustā 5.,11. klases

28.augustā 8.,9.A ,9.B klases

29.augustā 6.,10. klases


Lūdzu, ievērosim laikus!

Pāris metru pirms finiša...

Publicēja 2017. gada 12. maijs 23:56Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 13. maijs 03:27 ]3 gadi vidusskolā – tas ir daudz vai maz? Manuprāt, tas ir pietiekami daudz, lai iegūtu zināšanas un daudz draugu, taču pārāk maz, lai spētu atvadīties no visa ierastā, tuvā un mīļā. Tas ir tāds mirklis, kas ir garš un īss vienlaikus. Es to gribētu salīdzināt ar maratona skrējienu.

Un starta šāviens atskanēja – maratons var sākties. Vidusskolas gaitas 10.klasē uzsākām 11 cilvēku sastāvā. Neteiktu, ka bijām ļoti satraukti, jo skola un klasesbiedri bija jau pazīstami. Atceros vien to, ka visi skolotāji piekodināja, ka tagad jau esam lieli cilvēki, un neviens mūsu vietā vairs neko nedarīs. Laika gaitā sapratām, ka tā patiešām ir...Jāskrien bija pašiem.

11.klase – vidusskolas vidus. Bija jau manāms nogurums, pirmās lielās grūtības – ZPD. Un tomēr tad, kad lielākā daļa no mums kļuva par „lieliem” un pilngadīgiem cilvēkiem, kā arī daļa ieguva savas autovadītāja apliecības, mēs ieguvām „otro” elpu. Ar nožēlu jāatzīst, ka katrā skrējienā ir kādi, kas izstājas. Mēs pazaudējām klasesbiedrus Kalvi un Reini. Bet...

Tad bija pienākusi maratonā pēdējā trešdaļa – 12.klase. Ievedām skolā mazos ķiparus no 1.klases. Turot to mazās, trīcošās rociņas savās lielajās, īsti nesapratām, kur gan ir palikuši visi tie gadi starp 1. un 12.klasi. Vai tiešām bērnība ir paskrējusi kā viens acumirklis? Jau pāris nedēļas vēlāk mums pievienojās Raimonds. Mūs pārsteidza, cik ļoti ātri mēs ar viņu atradām „kopīgu” valodu un pieņēmām savā pulciņā. 12.klasē mēs esam piedzīvojuši visvairāk jautrības – neskaitāmās picu cepšanas, filmu vakari, braucieni uz Ventspili u.c. kopīgas aktivitātes. Laiku velti netērējām, bet izbaudījām.

Tagad jau finišs ir skaidri redzams. Atlikuši vien pāris metru. Zinu, ka daži šo mirkli ir ļoti gaidījuši, bet man būs ļoti skumji škirties pēc šī finiša. Šis ir tikai viens no lielajiem dzīves maratoniem. Tādu vēl būs daudz. Taču esmu bezgala priecīga, ka man bija iespēja to pavadīt kopā ar jums, mīļie klasesbiedri! Es zinu, ka mēs izturēsim līdz galam, jo komandā ir spēks, un mums tā ir vislabākā!

Protams, priecāsimies redzēt visus mūsu izlaidumā, kas notiks š.g. 10.jūnijā, plkst.16.00, Ugāles vidusskolas aktu zālē!


Una Gabriēla Zelča

Futbola diena

Publicēja 2017. gada 10. maijs 05:33Aivars ŽoglaPirmdien, 15.maijā Ventspils novada Ugāles vidusskolā viesosies futbola kluba „Ventspils” pārstāvji. Ugāles vidusskolas skolēniem būs iespēja tikties ar FK ”Ventspils” kluba treneri un futbolistiem, kuri pastāstīs par savu klubu, par futbola spēlēšanu un sevi.

Viesi uzdos skolēniem dažādus jautājumus par futbolu, protams, arī skolēniem būs iespēja uzdot jautājumus gan spēlētājiem, gan trenerim. Par interesantāk uzdoto jautājumu, kāds, iespējams, tiks pie specbalvas.

Uz tikšanos katrai klasei jāsagatavo mājasdarbs, liekot lietā izdomu un fantāziju jāsacer dzejolis vai fabula par futbolu, jāuzzīmē plakāts vai komikss par futbola tēmu (citi varianti).

Pēc diskusijām visi dosies uz stadionu, kur notiks sportiskas aktivitātes.

Sākums ~ 13:40

Dalībnieki ~ 1. – 8.klases skolēni

1-10 of 243