Jaunumi

Jaunumi janvārī un februārī

Publicēja 2019. gada 7. febr. 11:33Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 16. febr. 02:29 ]

"Komandu diena 2019" Ugāles vidusskolā 5. - 12.klašu skolēniem.
Komandu dienu atbalstīja Zemessardzes 46.Kājnieku bataljona zemessargi kaprāļa A.Tukiša vadībā. 1.klases skolēņi ciemojas pie garākā sniegavīra ar saldāko vārdu "Cukurs" Ugāles pagastā.28.janvārī skolas zālē skatījāmies izrādi "Čomiņi".

 
 
 

Ugāles vidusskolas jaunsardzes dalībnieces apmeklēja Latvijas Kara muzeju.
 

Angļu valodas pasākums

Publicēja 2019. gada 7. febr. 11:28Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 7. febr. 11:28 ]

Angļu valodas pasākums notika 25.janvārī Popes pamatskolā.

Mums ļoti patika viss, bet visvairāk mums patika uzdevumi. Mums bija 1-8 uzdevumiem. Pirmajā mums bija jāuzraksta profesijas, otrajā dzīvnieki ar visa alfabēta burtiem. Trešajā mums bija ar piemēram -ment galotni un kā izmantot ūdeni un vēl vis kaut kas. Tad vēl mums bija jāizlasa teksts un sestajā uzdevumā bija jāaizpilda patiesība vai meli. Septītajā uzdevumā bija vārdi un fotoattēls uz tāfeles un tev bija jāuzraksta, kas tas par dārzeni vai augu. Un astotajā bija doti vārdi nepareizi un jāizdomā īstais variants. Mēs par izrādi "Four little kittens" dabūjām pirmo vietu, bija ļoti interesanti rādīt savu un skatīties citu priekšnesumus. Par jautājumiem dabūjām trešo vietu, bet mums bija prieks pat par to.

Mums palīdzēja sagatavoties angļu valodas skolotāja Anita Skorodjonoka, mūzikas skolotāja Elita Leite un režisore Gunita Ķirse.

Annija Šteinerte (4.klase)
 
 
 

“T – elpa” – Ugāles vidusskolas pašpārvaldes mājvieta

Publicēja 2019. gada 31. janv. 05:07Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 31. janv. 05:07 ]

“T – telpas” durvis vēl ciet, tūlīt pašpārvaldes prezidente Elizabete Gulbe un skolas direktore Lāsma Millere pārgriezīs košo lentu, un mēs iesim iekšā. Šajā mazajā laika sprīdī PIRMS, es paspēju iztēloties, kā tapa mūsu sen iecerētā un tik ļoti nepieciešamā „T – elpa”.

Viss sākās ar piedalīšanos projektā „Jaunietis darbībā – 2018”. Ventspils novada pašvaldība mūsu projektu atbalstīja, piešķirot naudu telpas remonta materiālu iegādei.

Remontēt telpu nav joka lieta! Jāzina, kā to darīt, kādas krāsas vajadzīgas un kādi darba rīki nepieciešami. Mums ir lieliski vecāki un lieliska skolas saimniece Dzintra Rutule – pastāstīja, paskaidroja, palīdzēja. Tad nu mēs – špaktelējām, gruntējām un krāsojām. Esam pārliecināti, ka krāsošanas darbus paveicām labā kvalitātē un darījām to ar prieku.

Iekārtojot „T – elpu” vēl vairāk izpratām jēdziena „sadarbība” plašo nozīmi. Darot, mūsu komanda kļuva vēl stiprāka un draudzīgāka. Daudzos darbos un darbiņos palīdzēja vienmēr laipnais un atsaucīgais meistars Uvis Krūmiņš un skolasbiedri.

Gatavošanās svētkiem ir plānošana, atbildība un darbs. Mēs to mācāmies.

25.janvāra pēcpusdienā pulksten 15 un 15 minūtēs lenta pārgriezta un durvis laipni atvērtas! Direktore paslavē mūs par uzņēmību, radošumu un aktivitāti.

Elizabete: „Tā ir lieliska sajūta, ka mums pieder kaut kas savs! Pašu iecerēts un radīts pēc mūsu pašu gaumes. Vieta, kur mēs jūtamies labi tad, kad nopietni jāstrādā un tad, kad gribas atpūsties. Paldies visai pašpārvaldes komandai, meiteņu ansamblim!”

Aicinājumam atbraukt uz „T – elpas” atklāšanu atsaucās daudzas novada skolu pašpārvaldes – no Piltenes vidusskolas, Puzes, Ances, Zūru un Tārgales pamatskolām. Esam gandarīti par kopīgi aizvadīto vakaru – spēlēm, atrakcijām, sarunām, domu apmaiņu.

Jeļena Kovaļova

Kad vārds sastop mūziku...

Publicēja 2019. gada 28. janv. 04:44Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 28. janv. 04:45 ]


Mūsu mazā bibliotēka

Publicēja 2019. gada 21. janv. 01:22Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 21. janv. 01:23 ]

Mūsu skolas 2.klase ir iesaistījusies un arī aktīvi un radoši darbojas lasītveicināšanas projektā "Mūsu mazā bibliotēka", ko organizē izdevniecība “Liels un mazs” . Mēs saņēmām 6 grāmatas kopā ar rosinošiem uzdevumiem par šīm grāmatām. 2.klase lasa :

1. “Sniegbaltais un ogļmelnais” -autore Hilli Randa, ilustratore Katerīne Zeripa.

2. “Brīnumu gredzens”-autors Peters Svetina, ilustrators Damjans Stepančičs.

3. “Uzvāri man pasaciņu”- autors Majda Korena, ilustratore Agata Dudeka.

4. “Nenotikušais atklājums”- autors un ilustrators Mārtiņš Zutis.

5. “Vista vai ola?”- autors Pšemislavs Vehterovičs, ilustratore Marta Ludviševska.

6. “Lūdzu, apskauj mani”- autors Pšemislavs Vehterovičs, ilustratore Emilija Džubaka.

Projekta autori un arī mēs gribam bērniem parādīt, ka lasīšana var būt aizraujoša un vienojoša nodarbe, kas cieši saistīta ar dažādām radošām izpausmēm, piemēram, zīmēšanu, rakstīšanu, teātri.

Projekta dalībniekiem arī tika izsniegtas bezmaksas darba burtnīcas ar dažādiem uzdevumiem (koncentrējoties uz radošām aktivitātēm) par "Mūsu mazās bibliotēkas" grāmatām.

"Mūsu mazā bibliotēka" noris sešās valstīs (Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Polijā, Slovēnija, Horvātijā), un to atbalsta Eiropas Savienības programma "Radošā Eiropa" un Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

Izdevniecības “Liels un mazs” pārstāvis Andrejs Vīksna ir jau paslavējis 2.klasi par aktīvu piedalīšanos projektā, jo bērni sūta savus zīmējumus, radošos darbus un fotogrāfijas uz izdevniecību.

Novēlēsim 2.klasei un audzinātājai Dairai tikpat lielu lasītprieku un radošu pieeju šim pasākumam līdz pat maija mēnesim!Ziemassvētki!

Publicēja 2018. gada 19. dec. 07:46Guntis Mačtams   [ atjaunināja Aivars Žogla 2019. gada 14. janv. 01:40 ]Ziemassvētku gaidās visapkārt pierimst steiga, Ziemassvētku miers, cerības… Gaišs un svētīts laiks. Laiks, kad gribas kādu pažēlot, iepriecināt, uzklausīt, labāk saprast, dāvāt savu sirdsmīļumu. Jau 10.gadu Ugāles vidusskolā notiek labdarības akcija “Enģeļa pieskāriens”, kad mēs aicinām skolēnus, viņu vecākus un skolotājus piedalīties šai akcijā. Šogad mēs uzaicinājām visus dalīties Ziemassvētku priekā , iepriecinot svētkos Ugāles pensionārus, kuri šajos svētkos ir vientuļi. Labdarības akcija “Eņģeļa pieskāriens” tika organizēts sadarbībā ar Ugāles Evenģēliski luterisko draudzi. Liels paldies visiem tiem vecākiem, bērniem, skolotājiem, kas atbalstīja akciju, sevišķi 6.klasei kopā ar audzinātāju Dz.Hartmani.

Rūķu lomā iejutās Ugāles pagasta pārvaldes sociālās darbinieces Aiga un Iveta, kura ar mīlestību sagādātās dāvanas nogādāja adresātiem.


Ingra Zaļkalne

Ziemassvētki nāk!

Publicēja 2018. gada 6. dec. 06:57Aivars Žogla   [ atjaunināts 2018. gada 6. dec. 06:58 ]

 
 

Svarīgi zināt!

Publicēja 2018. gada 6. dec. 06:53Aivars Žogla


Andreja diena

Publicēja 2018. gada 29. nov. 06:52Aivars Žogla   [ atjaunināts 2018. gada 6. dec. 06:40 ]


1-10 of 283