Jaunumi

Vasaras radošās darbnīcas

Publicēja 2019. gada 13. jūn. 03:20Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 13. jūn. 03:21 ]

Vasaras radošās darbnīcas "Riekšava prieka..." pirmdienā "aizveda" uz Jūrkalni. Skolēni pētīja kultūrvēsturiskā mantojuma ekspozīciju "Vētru muzejā". Saulainā diena ļāva izbaudīt jūru un liedagu, tāpēc maltīte "Uguns pļavā" garšoja lieliski.

Zooloģiskajā dārzā tik daudz ko apskatīt! Putni, dzīvnieki, rāpuļi, živis, kukaiņi! Lieliskas, skaistas četras žirafes, kamieļi, krokodili, nīlzirgi, roņi, pāvi, pūces... visu nevar ne uzskaitīt. Vēl arī jautras sarunas, viedokļu apmaiņa, saldējums...

Bijām Džūkstē, pasaku tēva Anša Lerha - Puškaiša bijušajā dzīves un darba vietā. Apskatījām daudzas izstādes, klausījāmies Džūkstes pasakas un stāstījām pašu dzirdētās. Skatījāmies leļļu teātri un paši tēlojām.

Ceturtdien bijām Talsu muzejā - apguvām sietspiedes tehniku. Ieguvām savu krāsianu raksta apdruku. Piedalījāmies par nodarbībā par vecvārdiem pidalījāmies dažados konkursos, kur rādījām savas zināšanas un uzzinājām daudz jauna par vecvārdiem. Ļoti interesanta bija iespēja, izmantojot 3 D brilles, ieiet senlatviešu sētā un vērot seno amatnieku rosīšanos.
Atgriežoties Ugālē, piedalījāmies keksiņu cepšanas, mākslas, valodu un skaistumkopšanas darbnīcās. Pēc labām vakariņām turpinājām aktivitātes - dziedājām, cepām māršmelovus, skatījāmies filmu, runājām un smējāmies...


Maijs skolā

Publicēja 2019. gada 10. jūn. 04:51Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 13. jūn. 03:11 ]

Neviens putniņš tā nedzied,
Kā dzied sila balodītis;
Neviens mani tā nemīl,
Kā mīl mani tēvs, māmiņa.


Ģimenes diena Ugāles vidusskolā.


"Ja varētu, es apturētu laiku..." 
Pēdējais zvans un pēdējās stundas... līdz eksāmeniem palicis tik maz laika...
Lai mūsējiem izdodas viss!!!

K-komanda
Ugāles vidusskolas 1. - 8.klašu skolēni piedalījās  K-komandas izbraukuma seminārā par karjeras izglītību - par profesijām, par prasmēm, par sevis izpēi.

Sporta diena Ugāles vidusskolā
Sporta dienā valda sacensību gars, jo katra klase vēlas labus rezultātus. Skolēni demonstrē savu izturību, veiklību, ātrumu, spēku dažādās sporta spēlēs un stafetēs.

Pēdējā skolas diena
Svētki, labs noskaņojums un brīvlaika tuvums uzliek savu zīmogu pēdējai skolas dienai. Sudraba un zelta liecības par teicamām un labām sekmēm. Tika godināti arī tie, kas piedalījušies dažādos konkursos un olimpiādēs, tostarp tika sveikti 2.klases skolēni par piedalīšanos starptautiskā lasīšanas veicinašanas programmā. Skolotājs Kaspars pateicās sportistiem, izceļot katra stiprās puses un sasniegumus mācību gada laikā. Par labu garastāvokli svētkos parūpējās skolotājas Elitas vadītais ansamblis un solisti Sandija Brūvere un Dāvids Egle.
Lai visiem jauka vasara!

Svītrains nav balts un balts nav svītrains

Publicēja 2019. gada 23. maijs 07:12Aivars Žogla

  • ar šādiem vārdiem šogad sākās “Ugāles vidusskolas pārgājiens/velobrauciens 2019”. Ko tas nozīmē? Tas lai paliek kā noslēpums tikai starp tiem, kuri ar to sastapās


18.maija rītā pavasara saules tveicē Ugāles vidusskolas skolotāji, skolēni un viņu vecāki pulcējās pie skolas, lai atkal dotos jaunā izaicinājumā. Šoreiz pasākumā piedalījās 42 dalībnieki – 3 riteņbraucēju un 3 gājēju komandas. Orientēšanās maršrutos viņus gaidīja ne vien brieži, lapsas, zaķi un skudras, bet arī pārstāvji no triāla kluba “Karters”, Zemessardzes 46.bataljona, Ugāles jaunsargi, Valsts Meža dienesta, Ugāle vidusskolas un Talsu sporta skolas, kuri nodrošināja dalībniekiem ne vienu vien azartisku, enerģisku, erudītu un sportisku pārbaudījumu. Šogad maršruti tika izveidoti krietni sarežģītāki kā pagājušā gadā un neuzmanīga grupas vadītāja rokās nonākusī papīra lapa ar norādēm varēja nemanot novirzīt komandu prom no paredzētā maršruta – šai gadījumā stiprināja komandas gars un izturība. Galapunktā, kā ierasts, visus gaidīja mīkstā zālīte, kur apguties, visgardākā skābeņu zupa, stilizētā karameļu kūka ar grandiozo salūtu, pasākuma nozīmītes, kā arī ceļojošā balva “Ugāles vidusskolas pārgājiena/velobrauciena” koka klucis, kuru šogad ieguva komanda “Dāmu pops”.

Laikietilpīgāko un vērtīgāko darbu šī pasākuma izveidē ieguldīja Ugāles vidusskolas Padomes priekšsēdētājs Andris Bernāns, kurš ar savām profesionālajām zināšanām izveidoja aizraujošu maršrutu, iedziļinājās ikvienā darbā un sagataves procesā, lai dalībniekiem radītu pēc iespējas interesantāku un drošu vidi visas dienas garumā. Liels paldies visu piesaistīto iestāžu pārstāvjiem par pašaizliedzīgo darbu un atbalstu šī pasākuma realizēšanā. Ēšana vienmēr cilvēkiem ir neatsverami būtiska sastāvdaļa, tāpēc pateicamies par ieguldīto darbu mūsu pasākuma pavārei, kā arī visām iesaistītajām personām, kuras palīdzēja materiāli nodrošināt pārtiku un citas nepieciešamās lietas..

Sarosieties, sasparojieties un gaidiet nākamo pavasari, lai, ja nu neesiet šogad paspējuši piedalīties šai enerģiskajā pasākumā, varat to izmēģināt nākamajā gadā.

Skolēn, lai Tev krāšņs un notikumiem bagāts vasaras brīvlaiks!

[BILDES]

Ugāles vidusskolas Padomes priekšsēdētāja vietniece

Liene RodionovaLepojamies!

Publicēja 2019. gada 23. maijs 06:53Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 23. maijs 06:53 ]

Ugāles vidusskolas kolektīvs patiesi lepojas ar mūsu vieglatlētikas treneri Daini Lodiņu!

4. maijā Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis pasniedza Dainim Lodiņam Latvijas valsts augstāko apbalvojumu Triju Zvaigžņu ordeni. Viņa trenētie sportisti ir sasnieguši ievērojamus sasniegumus olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas mēroga sacensībās, nesot Latvijas vārdu pasaulē!

Kopš 1976. gada Dainis Lodiņš ir Ventspils novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas vecākais treneris. Mums prieks, ka mēs katru dienu sastopam treneri mundru un dzīvespriecīgu pie mums skolā!

Lai veicas arī turpmāk!

Aprīļa notikumi

Publicēja 2019. gada 7. maijs 04:02Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 7. maijs 04:04 ]


Pirms Lieldienām, jaukās pirmsvētku noskaņās sapostajā Talsu 2.vidusskolā,35 7.klases skolnieki no visas Kurzemes piedalījās Kurzemes reģiona ģeogrāfijas olimpiādē Mūsu skolu pārstāvēja 7. klases skolnieces Sarika Doniņa un Amanda Ivanova. Mūsējās godam pārstāvēja mūsu un novadu spēcīgajā konkurencē!Ugāles vidusskoas komandai  1.vieta Ventspils novada sākumskolas erudītu konkursā "Gudrinieks ~ 2019"!
Godalgoto vietu izcīnīja  Maija Rodionova, Nikita Malisev, Keita Luīze Zaharova, Daniels Grīnbergs, Renāte Blumfelde. Apsveicam!

Skolu žurnālistikas pulciņu kluba salidojums

Publicēja 2019. gada 6. apr. 12:14Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 6. apr. 12:14 ]

Mūsu skolas jaunie žurnālisti un interesenti tika uzaicināti uz gadskārtējo augstskolas “Turība” skolu žurnālistikas pulciņu kluba salidojumu. Šoreiz salidojuma tēma bija “Mūsdienīga komunikācija reālajā un virtuālajā vidē”. Nodarbības vadīja žurnālisti Velta Skolmeistere un Jānis Domburs.

Kā vienmēr smaidīgi un atvērti sarunai, mūs sagaidīja Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas fakultātes dekāns Andris Pētersons un šis pašas augstskolas, programmas ”Žurnālistika un mediji” direktors Lauris Zvejnieks.

Salidojuma rīkošanas galvenie mērķi ir:

  • Motivēt skolēnus veidot žurnālistikas pulciņus skolās, izdot skolas avīzes, veidot radio raidījumus un video;

  • Veicināt dalīšanos zināšanās, prasmēs un kompetencēs par skolu mediju darbību;

  • Uzturēt sadarbību starp Turības skolu žurnālistikas pulciņu kluba biedriem.

1.daļā bija Veltas Skolmeisteres lekcija par mūsdienīgu komunikāciju reālajā un virtuālajā vidē, viņa arī mūs informēja par to, kā izveidot modernu mājas lapu un virtuālo avīzi.

Pasākuma otrajā daļā pie mums viesojās visiem labi zināmais „Delfi TV” žurnālists Jānis Domburs, viņš dalījās savā ilgajā žurnālistikas profesijas darba pieredzē, sniedzot dažādus vērtīgus padomus vēl tikai topošajiem šīs nozares pārstāvjiem, stāstot par darbu televīzijas vadītajos raidījumos. Mums tapa skaidrs, ka profesionāla žurnālista galvenais uzdevums ir sagatavot objektīvu, nevienu neaizskarošu informāciju. Visbiežāk žurnālista darba laiks ir nenormēts un ir atkarīgs no aktuālo notikumu norises laika un vietas. Tiesa, daži jauno žurnālistu uzdotie jautājumi, lika Jānim Domburam aizdomāties.

Sakām lielu paldies salidojuma organizatoriem un ar nepacietību gaidām nākamo, 6.salidojumu. Paldies par gardajām pusdienām Turībā! Pateicoties Ventspils novada pašvaldībai, žurnālistikas pulciņam bija iespējams nokļūt Rīgā. Paldies!Zaļais restarts II

Publicēja 2019. gada 6. apr. 12:08Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 6. apr. 12:09 ]

AS “Latvijas zaļais punkts” otro gadu rīkoja konkursu “Zaļais restarts”. Skolēni tika aicināti pagatavot praktiskas lietas no jau izmantotiem materiāliem. Konkursa mērķis bija: pievērst uzmanību resursu saudzīgai izmantošanai, materiālu otrreizējai pārstrādei.

Mēs, Ugāles vidusskolas skolnieces: Elizabete Upīte, Madara un Laura Lindenbergas un Keita Jansone gatavojām 3 kubus sēdēšanai. To izgatavošanai tika izmantoti kartoni no iepakojumiem un virvju gali. Kubi izveidoti piegriežot vajadzīgā lieluma kartona loksnes un līmējot kārtu pie kārtas, kamēr augstums atbilst platumam un garumam. Tie noformēti kā metamie kauliņi. Kubiem cauri izvērta virve gan kā dekoratīvs elements, gan kā iespēja vieglākai kubu pārvietošanai. Viens kubs ir ar auklu, kur vienā galā iesieta cilpa. Divi kubi savienoti kā pārītis. Mums palīdzēja mākslas skolotāja Anita Upīte.

 
 
 
 
 
 

7.klases skolniece Keita Jansone

"Zero Waste"

Publicēja 2019. gada 31. marts 06:44Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 31. marts 06:44 ]

20.martā mūsu skolā viesojās biedrības “Zero Waste” lektors Edmunds. Biedrība dibināta 1.augustā, kas ir Zemes patēriņa diena (Earth Overshoot Day).


Izglītojošajā lekcijā piedalījās skolēni no 6. – 12. klases. Edmunds stāstīja, kā mēs varētu dzīvot ilgstspējīgi, lai mazāk piesārņotu dabu un, lai netiktu apdraudēti augi un dzīvnieki.

Daudzi skolēni cītīgi klausījās, uzdeva jautājumus, kā arī atbildēja uz lektora uzdotajiem jautājumiem. Lekcija lika aizdomāties par to, ko mēs nodarām dabai, jo izrādās, ka saskaņā ar Global Footprint Network aprēķiniem, 2018.gada 1. augusts ir diena, kad pasaulē iztērēti visi gadam paredzētie resursi un sākas aizņemšanās no nākamajiem gadiem. Ar katru gadu šī diena arvien straujāk pietuvojas gada sākumam. Interesanti, kad gadam paredzētie resursi „izbeigsies” šogad? Tikai no mums pašiem ir atkarīgs, vai mēs aktīvi pievienosimies bezatkritumu dzīves entuziastiem, lai vēlāk tas kļūtu par normu.


Lekcija – nodarbība mūsu skolā notika pateicoties ESF projektam „Sveiks un vesels Ventspils novadā”.

Adelīna Komarova

Alise Krista Frīdermane

8.klases skolnieces

Skaļā lasīšana

Publicēja 2019. gada 23. marts 04:32Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 23. marts 04:33 ]

Uzsākot jauno lasīšanas kampaņu, Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību, LNB Bērnu literatūras centrs vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku. 11 – 12 gadus veci 5. un 6. klašu skolēni visā valstī gatavojās aizraujošam pirmās kārtas konkursam savās skolās. Šogad arī Ugāles vidusskolas 5. un 6. klases skolēni piedalījās Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībā. No piektās klases vislabāk veicās Gerdai Ābelei un Edmundam Reinvaldam. Skaļajai lasīšanai bērni bija izvēlējušies ļoti dažādas grāmatas, bija arī labi sagatavojušies gan īsi pastāstīt par grāmatu, gan atraduši labu fragmentu, ko skaļi izlasīt pārējiem, lai radītu interesi pārējiem par šo grāmatu. Īpaši spraiga sacensība izvērtās 6.klasē starp Terēzi Annu Žagari, Madaru Šimpermani un Dārtu Cērpu. Meitenes bija sagatavojušas labu savas izvēlētās grāmatas prezentāciju. Klasesbiedri dzirdēja brīnišķīgus fragmentus no grāmatām, ko izvēlējušies viņu vienaudži. Žūrijai bija grūti noteikt labāko, pusfinālā labākās lasītājas gods tika Dārtai Cērpai, viņa arī pārstāvēja Ugāles vidusskolu Ventspils reģiona sacensībās Ventspilī.

 
 

Jaunumi martā

Publicēja 2019. gada 17. marts 08:40Aivars Žogla   [ atjaunināts 2019. gada 23. marts 04:24 ]Jaunais pilsonis
Latvijas Pilsoniskās alianses programmas "Jaunais pilsonis" interaktīvajā lekcijā Ugāles vidusskolā piedalījās 7., 8. un 10.klases skolēni.
Vieslektore Maija Jankovska rosināja jauniešus diskutēt par to, ko nozīmē būt pilsoniski aktīvam, kā iesaistīties pilsoniskās aktivitātēs, kā uzdot jautājumus par jautājumiem kas saistīti ar sabiedriski politisko dzīvi.
Skolēni paši vērtēja, ka ieguvuši plašāku un dziļāku izpratni par to, kā ikviens var būt pilsoniski aktīvs.

Ugāles vidusskolā notika Ventspils novada Mājturību un tehnoloģiju 2. olimpiāde.
Olimpiādē savas teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas demonstrēja 6. - 7. klašu un 8. - 9. klašu jaunieši.
6. - 7. klašu grupā uzvarēja mūsējais Jānis Valdis Jankuns. Lai veicas turpmāk Jānim un skolotājam Kārlim Ziediņam!

Popiela 2019
Klases lieliski sagatavojušas daudzveidīgus priekšnesumus. Ļoti lepojamies, ka Popielā piedalījās vecāki! Tas bija ļoti pārliecinošs un efektīgs priekšnesums. Pārsteidza arī skolotāji un skolas darbinieki, kuri apvienojušies, lai izpildītu nebēdnīgu dziesmu. Popielai citādas krāsas piešķīra Piltenes vidusskolas skolēni.
Atbildīgo un grūto žūrijas darbu veica Ugāles vidusskolas absolventi, arī popielu dalībnieki - Madara Laurinoviča. Evika Liepājniece un Aivis Krūmiņš.
Paldies visiem, kas palīdzēja "Popielas ~ 2019" sagatavošanā - skolēniem, klašu audzinātājiem, skolotājai Mārai Mīlbergai, Kasparam Petem, Paulai Lagzdiņai, skolas pašpārvaldei.

"Mūzikas meklētājs" - ceļojoša balva, kuru iegūst klase, kas vislabāk orientējas kāda mūziķa daiļradē. Šogad izzinājām Guntara Rača devumu Latvijas kultūrtelpā. Pasākuma nosaukums ~ "Kad vārds sastop mūziku..." Uzvarēja 11.klase! Apsveicam!
[BILDES

Skatuves runas konkurss.
Ugāles vidusskolu Ventspils novada skolēnu skatuves runas konkursā pārstāvēs Reinis Prātiņš, Emīlija Upīte, Nikita Mališev, Amanda Ivanova un Elizabete Gulbe. Veiksmi! Turam īkšķus!


1-10 of 297