Jaunumi janvārī un februārī

Masļeņica

Ugāles vidusskola ir dalībskola projektā „Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai”. Projekta nodarbību sakarā iepazināmies ar Masļeņicas svinēšanas tradīcījām, dziesmām, rotaļām. Masļeņica ir slāvu tautas svētki, kad atvadāmies no ziemas un sākam gaidīt pavasari. Svarīgākie atribūti- salmu lelle, spēles un izklaides, vizināšanās kamanās un protams –pankūku cepšana.

Arī mēs mājturības kabinetā cepām pankūkas, klājām galdu un baudījām garšīgās, pašceptās pankūkas.

Lai klātienē izbaudītu šos svētkus, 18.februārī devāmies braucienā uz Ventspils Piejūras brīvdabas muzeju, kur tika svinēta Masļeņica, un notika šo svētku kulminācija- salmu lelles sadedzināšana, kas simbolizē ziemas aiziešanu, kaut gan tajā brīdī sniga lielām, baltām pārslām sniegs. Svētku noskaņa mums palīdzēja labāk izprast krievu tautas kultūru un Masļeņicas norisi.

Skolotāja Zinta Dāvida

BILDES

Žetonu vakars 2018

Publicēja 2018. gada 14. febr. 10:16Aivars Žogla   [ atjaunināts 2018. gada 14. febr. 10:16 ]


"Vafeļu inženieris"

Publicēja 2018. gada 26. janv. 04:33Aivars Žogla   [ atjaunināts 2018. gada 26. janv. 04:34 ]

Labdien!

Aicinu Jūs piedalīties visgardākajās RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvaldes rīkotajā konkursā "Vafeļu inženieris" Ķīpsalā. Piedalīties var gan vidusskolēni, gan pamatskolas vecuma bērni, komandās pa trīs cilvēkiem. Var piedalīties divās sfērās - torņa konstruēšanā vai dizaina kategorijā, kur no noteikta skaita vafeļu plākšnu un šokolādes jākonstruē tornis vai pēc attiecīgās tēmas jāveido kompozīcija, iesaku jaunākajiem dalībniekiem piedalīties dizaina kategorijā. Komandu pieteikšanā sākās no 15. februāra, pašas sacensības notiks 15.martā. Pielikumā pievienoju plakātu un nolikumu.

Ar cieņu,
Elizabete Leigute

Ziemassvētki klāt!

Publicēja 2017. gada 21. dec. 02:32Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 21. dec. 02:33 ]

Nāk gaiši un silti svētki ar simtiem paldies,paldies, paldies... Nāk ar prieku, ar dāvanām, ar gandarījumu par padarīto, ar cerībām.

Šajā decembra nogalē Labestības dienas ietvaros 6.,7. un 9.a klases skolēni lika savus vēlējuma vārdus „Labo vārdu vācelītē”.

LABO VARDU VĀCELĪTE

Ziemassvētku darbnīcā bērnu čaklās rokas darināja apsveikuma kartiņas, kas iepriecinās skolas darbiniekus, kuri pašlaik vairs nestrādā skolā un iestāžu darbiniekus gadu mijā.


 
 
 

Rūķu krustmāte kopā ar sākumskolas bērniem čaklojās Rūķu rītā. Kopā iepazinām rūķus , uzzinājām, ka Latvijas rūķi ir atšķirīgāki no citiem rūķiem. Rūķi ir ieviesuši cilvēkiem goda nosaukumu: Darbarūķis. Rūķu mājās vienmēr valda kārtība, rūķu vecāki bieži atgādina bērniem: katrai lietai sava vieta. Cilvēka lielākie palīgi ir istabas jeb mājas rūķi, visizplatītākie ir meža rūķi, klusākie, kautrīgākie un neuzbāzīgie ir sapņu jeb miega rūķi.

Katra klase bija sagatavojusi priekšnesumu. 1.klase mums stāstīja par rūķišiem un Mežaveci, 2.klase dziedāja draisku dziesmiņu par rūķiem, 3.klases bērni skaitīja dzejolīšus par rūķiem, 4.klases bērni Alise, Estere, Rūdolfs lasīja savas pasakas par rūķiem, 5.klase dziedāja lustīgu rūķu dziesmiņu .

Lai šie mazie apaļigie vīriņi, atnes katram nu mums, visu savu sapņu piepildījumu šajos svētkos!


 
 
 
 
 
 
   
 

Ziemassvētki nāk!

Publicēja 2017. gada 10. dec. 13:00Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 10. dec. 13:00 ]


Labestības nedēļa

Publicēja 2017. gada 6. dec. 07:43Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 6. dec. 07:43 ]


Jaunumi novembrī

Publicēja 2017. gada 6. dec. 07:41Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 6. dec. 07:45 ]

Latvijai-99
Vēstures erudīts 9. - 12. klasēm "Ceļā uz Latvijas simtgadi"
Lāčplēša diena
E.Veidenbaumam veltītais dzejas pasākums
Mārtiņdienas diskotēka 5. - 12. klasēm
Tematiskais rīts "Mārtiņdiena" 1. - 4. klašu skolēniem
Vidusskolēni Ložmetējkalnā un "Pikšās"

Helovīns

Helovīna dienā piektās klases meitenes skolas dienai sagatavojošās nedaudz neparasti... Glīto ķirbīšu autori - ceturtās klases skolēni.
   

Vecāku nedēļa Ugāles vidusskolā

Publicēja 2017. gada 23. nov. 10:20Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 23. nov. 10:21 ]

Cienījamie vecāki!

Vecāku nedēļa Ugāles vidusskolā

no 28. novembra līdz 30. novembrim.

  • 28., 29., 30. novembrī aicinām apmeklēt mācību stundas un vērot savu bērnu ikdienas darbā.

  • 29. novembrī.

  • Plkst. 18.00 tikšanās ar mācību priekšmetu skolotājiem. (Lai nodrošinātu veiksmīgu tikšanos ar sev vēlamo skolotāju, lūdzam iepriekš pietiekties pie klases audzinātājas, ar kuru mācību priekšmeta skolotāju nepieciešama saruna.)

  • Plkst. 18.00 skolas zālē Ziemassvētku radošās darbnīcas vecākiem, bērniem un skolotājiem, kurās kopīgi veidosim svētku rotu. Mielosimies ar piparkūkām un zāļu tēju.

  •  Būs arī iespēja piedalīties citādā latviešu valodas un literatūras stundā.

    Skolotāji un skolas administrācija.Lāpu gājiens

Publicēja 2017. gada 6. nov. 05:25Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 6. nov. 05:26 ]


Vecāku konference

Publicēja 2017. gada 31. okt. 14:16Guntis Mačtams


Jaunumi septembrī-oktobrī īsumā

Publicēja 2017. gada 31. okt. 12:50Aivars Žogla   [ atjaunināts 2017. gada 31. okt. 13:32 ]


TehnoBuss Ugāles vidusskolā, lai sniegtu priekšstatu kā tehniskās zinātnes iepazīt atraktīvā veidā.

Pirmās klases uzņemšana sākumskolā
Pirmās klases skolēnu svinīga uzņemšana sākumskolā. Lai svinības būtu krāsainākas un neparastākas, ciemos bija atnākusi Baraviciņa. Skolasbiedri pirmskolēniem bija sagatavojuši koncertu un mazas dāvaniņas. Direktore izsniedza Skolēnu apliecības. No pirmsskolas izglītības iestādes "Lācītis" bija atnākuši mīļi un gaidīti ciemiņi - Ilva Rūniece, Elīna Zaharova un Dace Venškevica. Pārsteigumu pirmklasniekiem sagādājuši seniora klubiņa "Bārbele" dalībnieki - košus, mīļus, dažādas formas spilvenus.


4. oktobrī notika dzejas diena sākumskolas skolēniem – “Mana dažādā dzimtene". Šo pasākumu atklāja 4. klases skolēni ar vienu no Pētera Brūvera dzejoļiem, un ansamblis kurš mūs priecēja ar pasākumam atbilstošu muzikālu priekšnesumu.
Katras klases pārstāvji mūs ieinteresēja ar dzejoļiem kuros stāstīts, par mūsu dzimteni un dabu. Ikkatrs dzejoļu skaitītājs bija pacenties un savu dzejoli noskaitīja skaisti, izteiksmīgi un droši. Pasākuma laikā mūs pārsteidza zaķis, kurš mūs uzmundrināja un ar savām atraktivitātēm padarīja šo pasākumu vēl labāku.
Paldies ansamblim, dzejoļu skaitītājiem un pasākuma vadītājai Ingrai, par to, ka šajā rudenīgajā, lietainajā ceturtdienā ienesa daļiņu saules.


Ugāles vidusskolas skolēniem bija iespēja klausīties Nacionālo bruņoto spēku Bigbenda koncertu. Mākslinieki spēlēja gan pazīstamas tautas dziesmas, gan mums nepazīstamus skaņdarbus. Pareiz atbildot uz minikonkursu jautājumiem varēja iegūt balvas. Bet pats galvenais - varēja kopīgi muzicēt ar māksliniekiem.

Trešās klases skolēni, latviskā manierē, radoši, svinīgi un jautri sagaidīja bagāto Rudeni. Krāsņas maskas, dažādi uzdevumi, rotaļas un dziesmas skolēni sarūpējuši paši. Par ļoti svarīgu skolotāja Zentas Ķeizares audzēkņi uzskata veselīgu dzīvesveidu un tāpēc pēpusdienas mielastam bija izvēlējušies tikai svaigus dārzeņus, ogas un augļus.

1-10 of 258